2023m. January 27d. 23:20:00

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Lissachatina reticulata
Lissachatina reticulata
2022/06/14 10:43

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 8

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,993
· Naujausias narys: jurgila
 
 
Gražiausiai įrengto terariumo konkurso darbai
Laimėk!
Gražiausiai įrengto terariumo konkurso darbai
Konkurso taisyklės


Konkursinės nuotraukos:

Tesiukas Nr.1

Terariumas įrengtas kukurūziniam žalčiui (Pantherophis guttatus). Terariumo dydis - 70x40x40cm, sodinti augalai - lianos, miško sąmanos, pušies šaka laipiojimui ir drėgnas kampelis iš drenažo gėlėms. Slėptuvei panaudotas gėlės vazonas, išklotas Javos samanomis. Šiaip kas šovė į galvą to ir įdėjau. Kukurūzui patinka sąmanose po 'bliūdu' gulėti arba kažkodėl po vazonu. Beje substratui naudotas gruntas, kad nebūtų per drėgna. Apšildomas 45W lempute, temperatūra laikoma karštam kampe apie 30 laipsnių. Na kaip ir viskas... Manau, neperblogiausias kaip pirmasis gyvenime terariumas :). Atsiuntė tesiukas.

Tesiukas Nr.2


Terariumas įrengtas Šiaurės Amerikos rytinei raistinei gyvatei (Thamnophis sauritus). Terariumo dydis 60x40x30cm. Smulkus gruntas paimtas iš upės pakrantės (laukinėje gamtoje jie mėgsta vandens telkinių pakrantes) kaip substratas. Pasodintas miške rastas eglutės pavidalo augalas, kaktusinio pavidalo augaliukai. Vietoj slėptuvių panaudoti kokosas (kurį pamilo gyvatė) ir kibirėlis paslėptas Javos samanose (nepatiko gyvatei ir buvo pašalintas), pušies šakos laipiojimui, akmenukai, sausi lapai ir 'bliūdas' su vandeniu, kur kartais plaukioja žuvytės. Apšildomas kabeliu, apšviečiamas ekonomine lempa. Atsiuntė tesiukas.

Agnulllka Nr.1

Terariumas įrengtas P. regius. Ilgis 120cm, plotis 60cm. Norėjosi ne dėžės kambaryje, o terariumo kuris puoštų kambarį. Substratas - keramzitas, pačios daryta galinė sienelė iš jūros putos (polisterolo), sandarinimo putų (makroflekso), klijų vonios kambario plytelėms. Terariume - dirbtiniai augalai, akmuo, šaka ir pan... Atsiuntė agnulllka.

Arturiukas Nr.1

Terariumas įrengtas vorui (Brahypelma albopilosum), naudotos medžiagos tik natūralios (medžio šakos, šaknys, titnagas, sąmanos), gėlės (gebenė). Atsiuntė Arturiukas.

Vobleris Nr.1

Terariumas įrengtas šalmagalviui chameleonui (Chamaeleo calyptratus). Dekoracijoms panaudoti dirbtiniai vijokliniai augalai, kurie puikiai tinka chameleonams judėti. Žemutinėje terariumo dalyje yra natūralios medžio šakos, akmuo, substratas (kokoso durpės, stambus medžio plaušas). Kaip pagalbinė priemonė laipiojimui panaudota supinta plaušinė virvė. Atsiuntė Vobleris.

Vobleris Nr.2

Terariumas įrengtas porelei kukurūzinių žalčių (Pantherophis guttatus). Substratui panaudotos smulkios medžio drožlės ir smulkinta medžio žievė. Slėptuvė padaryta iš kelių medžio šakų. Dekoracijoms panaudoti akmenys ir dirbtiniai augalai. Atsiuntė Vobleris.

Vobleris Nr.3

Terariumas įrengtas gekonui tokiui (Gekko gecko). Substratas: kokoso durpės, stambi medžio žievė. Dekoruota medžio žievėmis, dirbtiniais augalais, šakomis, dirbtine „Exo terra“ ola. Atsiuntė Vobleris.

Pythonica Nr.1

Terariumas buvo įrengtas eublefarams, naudota daug įvairiausių akmenų, terariuminio smėlio, dvi gipso kaukolės, pora šaknų bei didžiulis konkorėžis. Apšvietimui Arcadia UVB D3 lempa (ilga) jungiama kartais, bei exoterra (berods) Sunlight lempa. Ir žinoma vandens dubenėlis. Atsiuntė Pythonica.

Andrelis Nr.1

Terariume gyvens B. emilia. Terariumo galinė sienelė padaryta iš putoplasto. Kaip gruntas naudotos neutralizuotos durpės ir keramzitas. Slėptuvei panaudota ąžuolo žievė. Atsiuntė Andrelis.

Andrelis Nr.2

Terariume gyvena P. guttatus. Galinei sienelei panaudotas foto tapetas. Dekoracijos: ąžuolinė šaka, ąžuolo žievė (naudojama kaip slėptuvė), plastikinis augalas (jei jį galima vadint augalu :)). Terariume yra nemažas baseinas. Augalas pridengia baseiną, kad jis nebūtų toks atviras. Kaip gruntas naudotos neutralizuotos durpės. Aplink baseiną priberta keramzito. Keramzitą pasirinkau todėl, kad jis gerai laiko drėgmę, o būtent prie baseino yra drėgnoji zona. Durpių sluoksnis storas, nes žaltys mėgsta lyg 'sliekas' slėptis po žeme. Atsiuntė Andrelis.

Shagis Nr.1Terariumas įrengtas skorpionui Pandinus imperator. Substratas: kokoso durpės. Galinė sienelė padaryta iš akmens sąvybėmis labai panašiomis į dolomitą. Jis prilipdytas silikonu, naudoti dirbtiniai augalai, šaka pirkta zoo parduotuvėje, indelis atsigerti 'Exo terra'. Padarytas urvelis pasislėpti, uždengtas tokiu pat akmeniu kaip ir galinė sienelė, o kaukolė šiaip gražiai man atrodo prie jo, ir pastebėjau, kad jis mėgsta tą kaukolę tampyt per visą terariumą. :) Atsiuntė Shagis.

Andrius P. Nr.1Terariumas įrengtas Chamaeleo calyptratus bei Anolis equestris driežams. Terariumo dydis 1500x700x800mm, jame įrengtos dvi UV spindulių lempos, termoreguliatorius, kelios kaitrinės lemputės, du šildymo kabeliai, 4 taimeriai, dirbtinis fontanėlis. Stengiuosi sukurti kuo jaukesnę aplinką gyvūnams, todėl terariume daug augmenijos, tikslių augalų pavadinimų nežinau, bet manau nesunkiai juos atpažinsite iš nuotraukų. Kadangi abu driežai yra gyvena medžiuose, tam reikalui yra daug horizontalių ir vertikalių šakų. Visos jos išdėstytos taip, kad driežai besišildydami neprisiglaustų ir nenusidegintų nuo kaitrinių lempučių. Gruntas yra iš kokoso drožlių, didelė dugno dalis išklota plokščiais akmenimis, tam kad geriau atiduotų šilumą į terariumą, po gruntu patiestas plastikinis tinklelis, o po juo keramzitas. Sienelei naudota kamštinė medžiaga, padengta ekologišku laku. Šiaip galima būtų rašyti ir rašyti apie terariumo įrenginėjimo niuansus ir detales, tačiau tebūnie tai bus kiekvieno maža paslaptis... Atsiuntė Andrius P.

SPIDERman Nr.1

Terariumas įrengtas vorui (B. smithi). Terariumo dydis - 25x22x10cm. Galinė sienelė gaminta mano paties (makrofleksas ir apklijuota kokoso durpėmis), keletas akmenų, slėptuvė iš medžio žievės, substratas - kokoso durpės, grožiui ir drėgmei palaikyti pasodintas augalas. Atsiuntė SPIDERman.

SPIDERman Nr.2


Terariumas įrengtas vorui šiuo atveju B. albopilosum, terariumo dydis - 25x15x15cm. Galinė sienelė gaminta mano paties (išpjaustinėta puta ir apklijuota durpėmis), slėptuvė iš kokoso, erdvei pabrėžti išmėtyta keletas akmenų, substratas - kokoso durpės, grožiui ir drėgmei palaikyti pasodintas augalas. Atsiuntė SPIDERman.

Azrael Nr.1

Terariumas įrengtas vorui (Brachypelma albopilosum). Terariumo dydis - 60x40x30cm, sodinti augalai – orchidėja, miško sąmanos, karpažolės (Euphorbia leuconeura), kalėdinis kaktusas (Zygocactus), eševerijos, taip pat kažkokios rūšies šilokai. Baseinėlis dekoruotas skaldytais akmenimis. Galinė sienelė dekoruota kamštine danga. Slėptuvei panaudotas kokoso kevalas. Substratas – natūralios durpės. Terariumas apšildomas 25w šildymo kabeliu. Atsiuntė Azrael.

Azrael Nr.2

Terariumas įrengtas jaunam Amūro žalčiui (Elaphe schrenkii) Terariumo dydis – 110x35x40cm, sodinti augalai –sąmanos, papartis ir gebenė. Šoninės sienos dekoruotos pušies žieve. Galinė sienelė iš stiklo. Slėptuvei panaudotas molinis vazonas, kuris aplipdytas skaldytais akmenimis, imituoja akmenų krūvą. Substratas – natūralios durpės sumaišytos su žieves drožlėm, ant viršaus užberti ąžuolo lapai. Įrengtas ir molinis baseinėlis. Terariumas apšildomas 25w šildymo kabeliu. Atsiuntė Azrael.

Sardelius Nr.1

Terariumas įrengtas A. brocklehursti. Galinei sienelei naudojau medzio žievę, dekoracija - medžio šaknis, medinės dekoracijos aliejuotos, kad nepelytų. Substratui naudojau kokoso durpes. Atsiuntė Sardelius.

Sardelius Nr.2

Terariumas įrengtas B. smithi. Galinei sienelei naudojau medžio žievę, dekoracija - medžio šaknis, medinės dekoracijos aliejuotos, kad nepelytų. Substratui naudojau kokoso durpes. Atsiuntė Sardelius.

Saulius Nr.1

Šis terariumas įrengtas Heteroscodra maculata vorui. Jo dydis 30x20x20cm, įrengimui panaudota žievė, žievė ir dar žievė, slėptuvė padaryta iš tinklų. Kaip yra sakoma – tobula, kas yra paprasta ;). Pastebėjimas - anksčiau pamatyti šį voriukštį dieną buvo neįmanoma. Dabar šiame terariume ji jaučiasi nematoma, todėl stebėti ją galima ir dieną. Atsiuntė Saulius.

Klaudas Nr.1


Terariumas įrengtas Leopardiniui gekonui (Eublepharis macularius). Terariumo matmenys 50x30x40cm (ilgis x plotis x aukštis). Gruntui naudotas 'Terra Zoo Piasek Do Terrarium' smėlis. Galinė sienelė iš putplasčio, gruntuota statybiniu gruntu. Paįvairinimui į terariumą įdėta pora akmenų ir augalas. Kokoso kevalai atstoja slėptuves, tarp kitko slėptuvių yra ir galinėje sienelėje ;). Vandens indas yra nuo gėlių vazonėlio, mano manymu jis labai tinka mano ropliukui, nes nėra per gilus, ar per mažas. Gyventojas labai mėgsta jame pagulėti, prieš nėrimąsi. Terariumą šildo šildymo kabelis 25w, o apšviečia dieninė lempa. Atsiuntė Klaudas.

Vygis Nr.1

Terariumas įrengtas vorui A. geniculata. Augalų pavadinimų nežinau. Darbui naudotas makroflexas. Atsiuntė Vygis.

Vygis Nr.2

Tarariumas darytas taipogi vorui - Chromatopelma cyaneopubescens. Naudotas makroflexas, išpjauta slėptuvė (ola). Dažytas įvairiais dažais, tik fonas ne paprastai, bet lieta šaukšteliu, kad dažai bėgtų žemyn. Atsiuntė Vygis.

Vygis Nr.3

Terariumas darytas kokiam nors žalčiui (šiuo metu neturiu). Kaip visada naudotas makroflexas - išpjausčiau. Žaidžiau su spalvomis ir jų maišymu (buvo naudotos tik trys spalvos: žalia, ruda, geltona, bet išgavau tikrai nemažai atspalvių). Terariume taip pat yra pasėta veja, kurią nuo stiklo skiria šiek tiek kokosų durpių. Prireikus, lengvai pakeitus substratą galima auginti medvarles. Atsiuntė Vygis.

Akvilina Nr.1


Įrengtas vorui Grammostola rosea. Terariumo dydis - 4x4x4cm. Substratas - kokoso durpės. Iš molio ir akmenukų laipiojimui padaryta uola. Galinė sienelė - nutapytas piešinukas. Šildomas kabeliu. Taip pat pasodintas chlorofitas. Atsiuntė Akvilina.

AugisZ Nr.1

Įrengtas raudonakei medvarlei (Agalychnis callidryas), galinė sienelė pagaminta iš putplasčio ir makroflekso, joje įmontuoti vazonai augalams. Terariumo dekoracijoms ir drėgmei palaikyti panaudota daug įvairių augalų (Ficus pummila, dracena, hedera, peperomia ir kt.) Taipogi priekyje įrengtas nedidelis baseinėlis, kuriame auga taipogi vandens augalas (Riccia fluitans). Terariumo išmatavimai 50x30x40cm, apšildoma 15w termokabeliu, apšvietimas T5 tipo liuminecine 10w lempa. Atsiuntė AugisZ.

AugisZ Nr.2

Terariumas įrengtas porelei žalčių (P. guttatus), galinė sienelė iš putplasčio ir makroflekso. Dekoracijoms panaudota šaka, dirbtinis augalas. Slėptuvėms iš sienelės suformuotos uolos. Terariumo matmenys 75x50x55cm, apšviečiama ir apšildoma taškinio spektro lempa 25w, šilčiausioje vietoje +30c, šalčiausioje +22c. Gruntui naudota kokso durpės. Atsiuntė AugisZ.

AugisZ Nr.3

Terariumas buvo įrenginėjamas varlei, bet jame dar niekas negyvena. Terariumo matmenys 40x25x25cm, sienelė gaminta is putplasčio, dekoracijoms naudota keletą šakų, augalai (Riccia fluitans, Hedera helix, miško sąmanos). Apšvietimas T5 tipo liuminecinė lempa 6w, 10-12h per parą. Atsiuntė AugisZ.

Whyza Nr.1

Terariumas įrengtas vorui (P. irminia). Galinė sienelė padaryta iš natūralios medžio žievės, dekoracijai panaudota medžio šaknis. Substratas - kokoso durpės. Terariumo išmatavimai 20x20x30cm. Atsiuntė Whyza.

Whyza Nr.2


Terariumas įrengtas vorui (B. albopilosum), matmenys 30x20x30cm. Galinė sienelė pagaminta iš putpalsčio, kurioje įmontuotas vazonas gėlei bei padaryta sleptuvė. Augalai: gebenė ir miško samanos. Substratas - kokoso durpės. Atsiuntė Whyza.

Makis Nr.1


Terariumas įrengtas skorpionui Pandinus imperator. Dešinėje kampe, kaip indelį vandeniui panaudojau lėkštelę vazonėliui, į vidų pridėjau mažų raudonos spalvos (ar nors panašaus tamsumo) akmenų ir skaldytų plytų gabalėlių. Substratas - kokoso durpės, ant jų samanos. Durpes išklojau sąmanomis, kad būtų daugiau žalumos ir dėl to, kad prastai laikėsi drėgmė. Viduryje kažkada iš miško parsinešta medžio šaknis. Dar yra pasodintos dvi gebenės. Kairėje slėptuvė, ji padaryta iš 'šprotų' indelio apipurkšto 'makrofleksu'. Tada ant jo prismaikščiau su vielutėmis samanas. Atsiuntė Makis.

Cerpe Nr.1

Šis terariumas įrengtas L. parahybana vorui. Jo dydis 35x35x35cm, įrengimui naudotos tiktai natūralios medžiagos (žievė, šakos, gyvi augalai, sąmanos, kokoso durpės, iš molio ir akmenukų pagamintas indelis vandeniui). Tokį terariumo apipavidalinimą pasirinkau, nes norėjau bent šiek tiek perteikti natūralios gamtos vaizdą. Atsiuntė Cerpe.

Neo Nr.1

Terariumas 110x50x50cm, medinis, vidus išklijuotas akmens masės plytelėmis. Trečdalis dugno išklota šildomu kabeliu, šiltajame kampe padaryta slėptuvė, Exo-terra vandens indas, lakuota šaka bei faneros 'lentyna' ant kurios žalciai mielai praleidžia didžiąją dalį dienos. Terariumas puikiai laiko šilumą, naudojama raudona liuminesencinė lempa nakčiai bei reflektorinė - dienai. Subratas - elementarios durpės, augalai - papartis bei nežinomos rūšies kaktusas, granito akmenukų paskirtis - vizualinė ir priemonė padėti nertis. Medžio šaka išdžiovinta bei nulakuota keliais sluoksniais jachtiniu laku. Terariumas gyvuoja jau metai laiko. Įrengtas taip, jog būtų praktiškas, lengva valyti, gerai laikytų šilumą, būtų atsparus drėgmei. Atsiuntė Neo.

Photohunter Nr.1Terariumas skirtas laikyti medvarles. Išardomas, bet 'tumbą' dariau kaip terariumo sudėtinę dalį. Atskirai nei stiklinė, nei medinė dalis negali būti panaudojama. Bendras konstrukcijos aukštis 175cm, stiklinės dalies - 80 cm. Tūris - 130 litrų. Terariumo fonui naudojau dirbtinius augalus ir sausus švendrių stiebus. Dėzė su fonu yra atskirta stiklų nuo vidinės terariumo erdvės. Terariumas turi tris ventiliacijos angas: dvi - šonuose, skirtinguose auksčiuose, ir vieną terariumą iš viršaus dengiančiame stikle. Šildymui į vidų pravedžiau termokabelį. 'Tumbos' viduje yra laiko rėlė, per kurią eina visų elektros prietaisų pajungimas, bei talpa, skirta vandens pertekliaus surinkimui po substrato laistymo. Terariumo substratas: keramzito drenažo sluoksnis, ant viršaus - pasmulkintos pušies žievės bei gyvų sąmanų su plonu žemės sluoksniu danga. Į substratą įkasti vazonai su gyvais vijokliniais augalais bei vonele augintiniams maudytis. Atsiuntė Photohunter.

Vyper Nr.1

Terariumas įrengtas Laudakia stellio agamoms. Įrenginėjama buvo atsižvelgiant į aplinką, kurioje gyvena šios agamos. Tai uolėtos bei smėlingos vietovės. Naudotas makroflexas, nušpakliuotas su plytelių klijais. Dažyta vandeniniais, maksimalaus plovimo dažais. Nulakuota ir vietomis apiberta smėliu. Įdėta granitinių bei kalkinių akmenų. Atsiuntė Vyper.

Sigitas R. Nr.1

Terariumo ilgis 25cm, plotis 20cm. Dekoracijos: Lietuvos pajūrio akmenys, gintaras, titnagas, medžio šaka, kokoso kevalas, lietuviška sąmana, kokoso durpės, o to šliaužiaučio augalo pav. nežinau :(. Įranga: šildomas akmuo. Gyventojas: skorpijonas (P. imperator) patinas. Atsiuntė Sigitas R.

Donciux Nr.1

Terariumas įrengtas žalčiui Pantherophis guttatus, terariumo dydis 120x60x60cm. Norėjau jam padaryti geresnes sąlygas ir kad kambaryje atrodytų gražiau. Galinė sienelė daryta iš jūros putos, mokroflekso, klijų vonios kambario plytelėms, dažai ir lakas. Augalai naudoti dirbtiniai, laipiojimui ir slėptuvei panaudotas tuščiaviduris lakuotas kelmas. Substratas keramzitas. Atsiuntė Donciux.

Atgal

 
 
 
 
Komentarai
#31 | almantsas · 2008 November 16 15:38:42
akvilinos terariumas super :clap:
#32 | Ravenous · 2008 November 17 00:22:03
darbų priėmimas baigtas, atrodo nieko nepraleidome, jei ką pražiopsojome rašykit e-paštu.
#33 | Flix · 2008 November 17 23:08:47
Mano favoritai - Saulius ir Whyza Nr1.
Pavydetini medinuku terariumai. Grazumelis :geras:
#34 | banduziai7 · 2008 November 18 21:49:06
akvilina laimes!!:yes::yes:
#35 | sarunas · 2008 November 19 00:35:29
tikiuosi sie terariumai su visais aprasymais bus patalpinti kazkur, nes ideju puikiu paciam dartanti galima prisigaudyti Smile aisku pirmiausia is sauliaus Smile
#36 | neo · 2008 November 19 08:57:48
as zinau kas yra pergales skonis GrinGrinGrin aisku sneku ne apie si konkursa :trenk: teru yra ivairiu ir kaip kazkas paminejo ideju pasisemt galima ne viena... :clap:
#37 | Red · 2008 December 26 20:10:19
Nuostabūs darbai :alus:
#38 | b3lzas · 2010 April 13 01:29:15
Grazu ziureti Smile saunuoliai, turetu tureti sie zmones nemazai vaizduotes :clap:
#39 | ukmerge · 2010 August 03 23:50:48
ta pasėta pievelė sudomino. gera mintis. bet tik viena bėda su ja būtų, tiksliau dvi: reikėtų šienauti Smile ir šaknys velėną sudarytų, pradėtų pūti, rūgti ir pan. Pradžioj gražu, ale kaip paskui?
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2023-01-09 09:19
Sveiki. Gal kas turi parduoti maldininką?????

2022-12-24 10:36
Su Kuciom visus!

2022-12-15 18:28
sveiki ieskiu python regius jauniklo

2022-12-06 22:07
Donatas_s, tai negi su ploščium ant nuogo kūno du metus iš eilės lakstysiu per kaimynus? ????

2022-12-03 18:41
Reikia ir tikros šaltos žiemos! Cool Visi metų laikai turi savo žavesį. ????

2022-11-07 11:48
AndriusN - dar iš po praeitų metų senatis su policija nesuėjo? Grin

2022-11-05 22:04
Įjunkit atgal nemokamą šildymą. Grin

2022-11-01 20:19
Ai... Ramiai šiais metais. Grin

2022-10-31 10:00
Ką egzotomanai? Eisite kraupinti kaimynus helouvyno proga?

2022-08-29 14:02
Ieškau skorpionų nusipirkt. Gal kas turit "lyšnų"? Wink

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 7993
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39624
 
 
  
  34773905 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma