Borneo salos miškuose gyvena gyvatės-chameleonai
Pelkėtuose Borneo salos miškuose aptikta nauja gyvačių rūšis, kuri gali keisti savo atspalvį. Tokių sugebėjimų turi kai kurios reptilijos, pavyzdžiui chameleonai. Tačiau kol kas gyvatės, keičiančios odos spalvą, mokslininkams nebuvo žinomos. Unikalų atradimą padarė zoologas iš Vokietijos ir Pasaulinio laukinės gamtos fondo (WWF) konsultantas Mark Aulija. Gyvatę jis aptiko Betung Kerichun nacionaliniame parke, Kapaus upės rajone. Mokslininkas įdėjo pusmetrinę raudonai-rusvą nuodingą gyvatę į pintinę, o po kelių minučių pamatė neįtikėtiną pokytį – jos oda tapo beveik balta. Gyvatė-chameleonas pavadinta upės vardu – kapausinė purvinė. Reptilija priklauso Enhydris genčiai, kurią sudaro 22 gyvačių rūšys.
Per paskutiniuosius 10 metų Borneo saloje atrasta 361 nauja augalų ir gyvūnų rūšis. Praėjusių metų liepos mėnesį WWF organizavo projektą „Borneo širdis“, skirtą salos unikalios ekosistemos išsaugojimui.
Sala Kalimantanas, anglų kolonizacijos metais vadinta Borneo – tai trečia pagal dydi sala pasaulyje. Joje išsidėsčiusios trys šalys – Malaizija, Indonezija ir Brunėjus.
Borneo teritorijoje iki šiol natūraliomis sąlygomis gyvena orangutangai, drambliai, raganosiai, o taip pat retesni ir mažiau Europos ir Amerikos gyventojams žinomi gyvūnai.
Kalimantano miškuose gyvena daugybė retų ir nykstančių rūšių – daugiau nei 200 paukščių, 150 reptilijų ir amfibijų, o taip pat apie 100 žinduolių.