Biologai eilę metų bando įminti didžiųjų roplių virškinimo sistemos ypatumus - pavyzdžiui, tigrinis pitonas (Python molurus bivittatus) gali praryti auką daug didesnės masės, nei kad yra jis pats. Ir tai jam nesukelia jokių virškinimo problemų. Panašiai, tik kiek mažesniais kiekiais, maitinasi ir krokodilai – iškelta hipotezė, jog jiems susidoroti su milžiniškais maisto kiekiais padeda kraujotakos sistemos perjungimas. Galbūt panašiai veikia ir pitonų virškinimo sistema? Deja, įrodyti ar paneigti tokias hipotezes eksperimentiškai yra labai sudėtinga – reikia tyrinėti gyvo roplio vidaus organų darbą. Todėl mokslininkai bando ieškoti naujų tyrimo metodų, panaudodami neinvazines diagnostines sistemas. Pavyzdžiui, magnetinį rezonansą (MRI) bei kompiuterinį tomografą.
Naudodami šias technologijas Danijos Arhuso (Aarhus) universiteto mokslininkai Kasperas Hansenas ir Henrikas Lauridesas praėjusią vasarą pasiekė vizualiai įspūdingų rezultatų - sukūrė viso Tigrinio pitono (dar vadinamo Birmos pitonu) organizmo vidaus organų vizualizaciją, kuomet jis virškino žiurkę. Tyrimo metu stebėta ir kitų gyvūnų vidaus organų sandara, tačiau įspūdingiausi rezultatai pasiekti su pitonu.
Mokslininkai 5 kilogramų masės pitonui „paaukojo“ žiurkę ir vėliau patalpinę jį į specialią kamerą fiksavo kaip vyksta virškinimo procesas. Nustatyta, jog žiurkė pilnai suvirškinama per 132 valandas. Tyrimo metu padaryti ir kai kurie smulkesni virškinimo sistemos atradimai. Mokslininkai tyrimo metu stebėtus vaizdus „įamžino“ nuotraukose ir animacijoje.
Žiurkė pitono viduje:
Žiurkės virškinimo procesas (skaičiais žymimos valandos):
Pagal tyrimo duomenis sukurta pitono vidaus struktūros animacija:
Net iš mūsų straipsnio pirmo sakinio-"Tigrinis pitonas - Python molurus (kartais dar literatūroje vadinamas – kalnų pitonu, indišku pitonu (Python molurus molurus), Birmos pitonu (Burmese Python) yra žinomiausias pitonų genties atstovas"
idomiausia jog amerikosai jau panikoj del birmos pitonu ir nilo varanu, kurie puikiausiai veisiasi laisveje, o populiacija tokia jog nyksta kazkokia vezliu ir kazkokia grauziku rusis. spelioja, kaip jie uzsiveise amerikoje
Taip,kaip ir Vysloje "plaukioja" piranijos arba Latvijos "balose' pasirodė "Raudonausiai vėžliai" tik aišku ,ten sąlygos artimos netik "išmesti" ,bet ir išmestiesems gvyenti ir veistis.O tokių rūšių ten ne dvi ir ne viena.