2010 04 29 laikraščio „15 min.“ interneto svetainėje buvo pateiktas straipsnis, kur skaitytoja dalinasi „savo patirtimi auginant stepinį vėžlį“. Augina 19 metų, bet...klausimas, ar vėžlys gyvena, ar egzistuoja.
Po straipsnio pateikti komentarai, kurie taipogi parodo, jog vis dar yra žmonių, kurie neišmano gyvūnų auginimo taisyklių ir tuo didžiuojasi: (ir aš turiu tokį vėžlį, tik jis pas mane laisvai vaikšto po kambarius - šildosi saulutėj, o kai nori pats užmiega ir nemažinu aš jokios temperatūros). Žemiau pateikiamas minėtas straipsnis.
Vėžlys Feris miega pusę metų
Feris (o gal Ferė) – maždaug 19 metų Vidurinės Azijos vėžlys. Pirktas prieš 13 metų sūnui Tomui. Tačiau Tomas išvažiavo studijuoti į Vilnių, na ir tenka mamai vėžliu rūpintis. Laikome jį terariume ant smėlio, kuris apšildomas 60 W reflektorine lempa. Vėžlys minta kiaulpienių, gysločių, dobilų lapais, takažolėmis, žliūgėmis ir kitomis žolelėmis, kurių pavadinimų nežinau, o taip pat įvairiais vaisiais, daržovėmis. Skanėstas, kurio niekada neatsisako – kiaulpienės nužydėjęs, bet dar neišsipūkavęs pumpuras. Retkarčiais gauna kąsnio dydžio labai susmulkintą liesos jautienos gabaliuką.
15min.lt skaitytojos Ditos nuotr. / Feris
Vasarą dažnai išnešu į daugiabučio namo kiemą ir akių nuo jo nenuleidžiu, kad nepasislėptų, nesusižeistų į stiklo šukę ir t. t. Jis labai judrus, mėgsta pasirausti terariumo smėlyje, palaipioti akmenimis, yra labai atkaklus. Jei, pavyzdžiui, paimu kieme ir nunešu į kitą kiemo pusę, tai Feris apsuką didelį ratą, bet kažkaip sugeba grįžti į tą vietą iš kurios buvo paimtas.
Susiteršusį maudau 35–37 laipsnių temperatūros šiltu vandeniu po kranu. Žiemos miegui patalpinamas į fanerinę dėžę (žiūr. nuotrauką) su drėgnu smėliu. Dėžė uždengiama metaliniu tinkliuku. Temperatūra turi būti + 8–12. Mes turime virtuvėje tokią „chruščiovinę“ spintelę-šaldytuvą su skyle į lauką (skylė, žinoma, užkimšta, kad ten nepasidarytų minusinė temperatūra ir nesušaltų daržovės, kurias laikom, ir vėžlys). Kas savaitę reikia smėlį nupurkšti vandeniu, kad gyvūnas neišdžiūtų. Smėlį prieš tai reikėtų iškepinti arba išvirinti.
Žiemos miegui pradedame ruošti, kai pats nustoja ėsti. Tai trunka 4 savaites, kol vėžlys išsituština, tada palaipsniui mažiname temperatūrą. Reikia, kol užmiega, patikrinti, (vos ne kasdien) kad neapvirstų aukštielninkas, nes gali nesugebėti atsiversti. Miega pusę metų – nuo rugsėjo iki balandžio mėnesio.
Čia negali būti , nuomonės čia yra faktas.Vien pas mus informacijos daugiau ,nei pakanka įtikinančios.Dėl žiemojimo , va čia jau galima diskutuoti,nes tai nėra būtina.Puse metų laikyti vėžlį ir jo nematyti , kai nėra būtina (nebeni norint veisti) ,kai jis pilnai ,pilnus metus gali vaikščioti ir maitintis be jokių problemu ir priverstinai nesialinti kitas klausimas ir pasirinkimas.
Nu tas žiemojimo laikas gal ir per ilgas, galima apvalyti ten kokiu skuduru plauti nereikia po srove, na smėlio purkimas kad gyvis neišdžiutų gal ir iš frantastikos srities, bet atvejis nėra pats baisiausias. Viskas čia dar pusė velnio