Mokslininkai mano, kad vorų voratinklių klijai gali būti naudojami, kuriant naujos kartos ekologiškus klijus, praneša „Telegraph“. Tikimasi, kad šie nauji klijai pakeis šiuo metu naudojamus klijus, gaminamus iš naftos. Buvo atlikta daug voratinklių šilko tyrimų. Šis šilkas tvirtumu prilygsta plienui. Vis dėlto mokslininkai žino palyginus nedaug apie voratinklių klijus, kurie dengia šilko gijas ir yra vieni iš stipriausių biologinių klijų pasaulyje.
Vajomingo universiteto mokslininkai atrado, kad auksinis voras verpėjas gamina voratinklio klijus iš glikoproteinų – baltymų su cukraus gabalėliais. Tyrimo autoriaus Omero Choresho teigimu, mokslininkai nustatė, kad klijuose yra dvi naujos glikoproteinų rūšys. Jis pasakojo: „Kai klonuoti genai yra aiškiai išreikšti tokiose sistemose, kaip vabzdžių arba bakterijų ląstelių kultūros, stambaus masto glikoproteinų gamybą galima panaudoti naujųjų įvairios paskirties biotechninių klijų kūrimui.
Vorų šilko klijai, kurie yra laikomi vienais iš stipriausių ir veiksmingiausių biologinių klijų, yra vandeninis tirpalas, kurį išskiria auksinio voro verpėjo liaukos ir kuriuo padengiamos spiralinės jų tinklo grobio gaudymo gijos. Panašu, kad voratinklio klijai sudėtingai išsivystė per tam tikrą laiką, panašiai, kaip ir voro šilko pluoštai.“ Tyrimas buvo publikuotas mėnesiniame žurnale „Biomacromolecules“.