Tyrimas rodo, kad potraukis seksui priklauso nuo feromonų kiekio, o pašalinus feromoną, netgi galima sukurti seksualinį cunamį, rašo telegraph.co.uk. Tokią išvadą padarė Toronto (Kanada) universiteto mokslininkai. Jie genetiškai pakeitė vaisines museles, kad šios neišskirtų tam tikro feromono (arba aromato), tad muselės tapo be galo patrauklios kitiems jų rūšies atstovams.
Tyrimui vadovavęs profesorius Joelis Levine’as pašalino feromoną, per kurį vabzdžiai bendraudavo. Paaiškėjo, kad nelikus feromono susidarė seksualinis cunamis – vabzdžiai, nepaisant lyties, ėmė traukti vieni kitus. Vabzdžių patinėliai bandė poruotis su feromono neturinčiais patinėliais. Jie pritraukė net kitų rūšių vabzdžius. „Pašalinus cheminius signalus, nebeliko ir poravimosi barjerų“, – teigė profesorius J. Levine’as.
Žmonių poravimui lemiamą įtaką taip pat turi feromonai, tačiau mūsų poravimosi sistema sudėtingesnė už vabzdžių. Mokslininko teigimu, žmonėms svarbesnis regėjimas, be to, yra daugiau būdų individams įvertinti, suklasifikuoti ir nustatyti santykiui su jais.