Mokslininkai išsiaiškino, kad mergaitės gimsta turėdamos natūralų baimės jausmą vorams, praneša Telegraph.co.uk. Mokslininkams atlikus tyrimus paaiškėjo, kad moteriškos lyties kūdikiai jaučia baimės šiurpuliukus dar prieš gimdamos, skirtingai nei berniukai. Manoma, kad šis atradimas gali įrodyti, kad mergaitės turi įgimtą polinkį bijoti potencialiai pavojingų gyvūnų.
Kitos studijos taip pat parodė, kad moterys yra keturis kartus labiau linkusios į vorų fobiją nei vyrai. Tai pirmas kartas, kai yra daroma tokia prielaida. Davidas Rakinsonas, psichologas iš Pitsburgo Carnegie Melon universiteto, priėjo prie tokios išvados po to, kai dešimčiai 11 mėnesių mergaičių ir tokio pat amžiaus dešimčiai berniukų parodė voro nuotrauką su šalia pavaizduotu išsigandusiu veidu. Vėliau parodė voro nuotrauką su pavaizduotu linksmu veidu ir stebėjo jų reakcijas. D. Rakinsonas pastebėjo, kad, jei berniukai į abi nuotraukas žiūrėjo vienodą laiką, mergaitės daug ilgiau užsižiūrėdavo į nuotrauką, kur voro atvaizdas suporuotas su linksmo veido atvaizdu.
Psichologas mano, kad moterys gimsta bijodamos vorų ar gyvačių, nes šios priešistorinei moteriai kėlė pavojų, o tai reiškė pavojų ir jų atžaloms, kurios be motinos būtų neišgyvenusios. Anksčiau atliktos apklausos tarp vaikų ir suaugusiųjų parodė, kad 5,5 procentai turi fobiją gyvatėms, o 3,5 – vorams. Šios fobijos keturis kartus būdingesnės moterims nei vyrams.