Mokslininkai rado tokį didelį mėsėdį augalą, kad jis gali praryti visą žiurkę, praneša dailymail.do.uk. Graužikai įviliojami į jo slidžią burną, kurioje jie nuskęsta arba miršta nuo išsekimo, o po to juos lėtai ištirpdo augalo virškinimo fermentai. Ekspedicijos į Filipinuose esantį Viktorijos kalną metu gamtos mokslų tyrinėtojas Stewartas McPhersonas (kuris vadovauja „Redfern Natural History Productions“) atrado šį augalą kartu su kolegomis botanikais Alastairu Robinsonu ir Volkeriu Heinrichu.
Šis augalas, priklausantis „vabzdžiaėdžių“ augalų šeimai, užauga iki 4 pėdų (1,22 metro) ilgio. Darbo grupė savo pareiškime teigia: „Tai, kad vienas iš didžiausių vabzdžiaėdžių augalų buvo neatrastas iki XXI amžiaus, yra nuostabu. Daugelis plėšrių augalų įkalina ne tik vabzdžius, bet ir graužikus, tokius kaip pelės ir žiurkės, o naujosios rūšies (Nepenthes attenboroughii) augalai tikrai yra pakankamai dideli, kad sugautų tokį didelį grobį!“
Detali informacija apie atrastą augalą, kuris gamtos tyrinėtojo Sero Davido Attenborougho garbei buvo pavadintas „Nepenthes attenboroughii“, buvo publikuota botanikos žurnale „Botanical Journal of the Linnean Society“. Augalas turi milžiniškus „ąsočius“ – tai didelės tuščiavidurės vandens pripildytos lapų konstrukcijos, į kurias augalas išskiria nektarą, pritraukiantį vabzdžius ir kai kuriuos graužikus. Grobis įkrinta į vidų ir negali išsigelbėti, bandydamas atsispirti į slidžias, vaškuotas spąstų sieneles.
26-erių A. McPhersonas iš Pulo (Didžioji Britanija) pasakojo „Mail Online“: „Auka paskęsta ąsotyje, o spąstų skystyje esančios rūgštys ir fermentai suskaido grobio likučius. Skystis suskaido minkštas graužikų dalis ir lieka tik jų kaulai.“