Krokodiliukai „kalba“ su savo mamomis ir dar negimusiais broliais bei sesėmis dar neišsiritę iš kiaušinių. Galbūt taip jie duoda ženklą, kad jau yra pasirengę išsiristi. Prancūzų mokslininkai Amelie Vergne ir Nicolas Mathevonas iš Jean Monnet universiteto Saint-Etienne pastebėjo, kad jauni ropliai prieš pat išsirisdami skleidžia garsą, kuris gali būti apibūdinamas kaip „umf, umf“, rašo telegraph.co.uk.
Mokslininkai ištyrė 10 krokodilų kiaušinių, padalinę juos į tris grupes. Vieniems buvo leidžiami jauniklių prieš išsiritimą skleidžiamų garsų įrašai, kitiems leidžiami atsitiktiniai garsai, o treti buvo palikti tyloje. Pirmoji kiaušinių grupė išsirito per 10 min., tuo tarpu visi likę krokodiliukai neišsirito dar mažiausiai 5 val. Panašiai į tikrus garsus reagavo ir motinos. Joms nežinant, mokslininkai iškasė kiaušinius iš po jų ir vietoj kiaušinių padėjo garsiakalbius.
Išgirdusios jauniklių garsų įrašą motinos bandė iškasti kiaušinius, tuo tarpu atsitiktinius garsus girdinčios krokodilės kiaušinių neatkasinėjo. Žurnale „Current Biology“ N. Mathevonas teigia, kad daugelis krokodiliukų yra suryjami vos gimę, tad jiems yra svarbu visiems išsiristi vienu metu ir įspėti mamą apie tai.
„Ta prasme yra svarbu visiems embrionams lizde būti pasiruošusiems išsiristi tuo pačiu metu, kad sulauktų suaugusiųjų priežiūros ir dėmesio“, – teigiama mokslininko pranešime.