Mokslininkai atokiame miško rajone, kurį jie vadina „rojumi“, aptiko vienuolika iki šiol nežinotų gyvūnų ir augalų rūšių, praneša timesonline.co.uk. Be naujų rūšių mokslininkai aptiko 5 tūkst. 300 anksčiau surašytų rūšių, rastų Kosta Rikos La Amistad nacionaliniame parke. Tai viena mažiausiai žmogaus veiklos paliestų vietų pasaulyje po to, kai prieš šimtmečius iš čia pasitraukė žmonės.
Mokslininkai čia aptiko dvi naujas varlių rūšis ir šešias augalų rūšis, įskaitant paprastąjį amalą su „įspūdingu žiedu“. Taip pat buvo aptiktos trys naujos salamandrų rūšys su „staigiai išmetamu“ liežuviu. Vienos rūšies salamandra tesiekė kiek daugiau nei 2,5 centimetro. Ją mokslininkai aptiko po to, kai zoologai naktimis nuo medžių rinko samanas ir kitą augmeniją.
Ekspedicijoje dalyvavęs botanikas teigė: „Aptikti tiek daug naujų rūšių vienoje vietoje yra nuostabu, ypatingai dėl to, kad tai tikriausiai vienintelė pasaulio dalis, kurioje aptiktume šiuos gyvūnus. Tai parodo, kad mes dar daug nežinome apie gyvūnijos įvairovę. Šiais metais mes planuojame surengti dar keturias ekspedicijas. Kas žino, ką mes galime rasti, kai ten grįšime“.