Vakarų Belfaste (Šiaurės Airija), Colino upėje rasta priešistorinės „pabaisos“ fosilija. Mokslininkai mano, kad fosilijai galėtų būti daugiau nei 144 milijonai metų, praneša BBC. Colino Gleno parkas galėtų vadintis Šiaurės Airijos Juros periodo parku, kai jame buvo rastas plesiozauro stuburo dalis. Parko prižiūrėtojas Paulas Bennettas pažymėjo, kad toks radinys yra reikšmingas atsitiktinumas. „Colino upėje rastas 7 cm stuburo slankstelis. Jis galėjo priklausyti būtybei, dar žinomai kaip „jūros slibinas“. Šis gyvūnas gyveno Juros periodo laikotarpiu“, – sakė P. Bennettas.
Plesiozauras turi trumpą apvalų kūną, keturis pelekus, trumpą uodegą, labai ilgą kaklą ir mažą galvą. P. Bennettas pasakojo, kad Colino upė turtinga fosilijomis, dėl to visada sulaukia didžiulio geologų susidomėjimo. Anksčiau šioje upėje jis jau buvo radęs ryklio dantų ir jūros roplio ichtiozauro fosiliją.
„Kai radau stuburo slankstelį tikėjausi, kad tai yra plesiozauro kaulas, nes šis gyvūnas panašus į Loch Nesso pabaisą“, – sakė P. Bennettas. Mokslų daktaras Michaelis Simmsas, Ulster muziejaus paleontologijos skyriaus kuratorius, ištyrė fosiliją ir mano, kad ji galėtų būti 190 milijonų metų senumo. „Plesiozaurų fosilijos yra labai retos, todėl tai itin sėkmingas ir džiugus radinys“, – sakė M. Simmsas. Manoma, kad plesiozaurai savo aukas gaudydavo stipriai judindami į šonus savo ilgą kaklą, o po to sučiupdavo juos aštriais dantimis.
Ilgą laiką buvo galvojama, kad šie gyvūnai buvo žuvų, kalmarų ir kitų laisvai plaukiojančių aukų gaudytojai. Tačiau paskutiniai tyrimai rodo, kad plesiozaurai mito taip pat ir vandenų dugno gyvūnais: sraigėmis, moliuskais ir kt.