Ekspedicijos į nuošalius Kongo Demokratinės Respublikos miškus metu atrastos 6 naujos gyvūnų rūšys, rašoma BBC tinklapyje. Aplinkosaugininkai atrado vieną naują šikšnosparnių rūšį, naują graužiką ir po dvi naujas varlių ir kirstukų rūšis. Regionas, esantis Kongo rytuose netoli Tanganikos ežero, mokslininkams buvo nepasiekiamas nuo 1960 m. dėl ten vykusių neramumų. Tyrimas, kuriam vadovavo Laukinės gamtos apsaugos draugija (Wildlife Conservation Society), vyko nuo 2007 m. sausio iki kovo.
Tyrimai buvo atliekami 1 kvadratinio kilometro miško plote. Mokslininkas dr. Andrew Plumptre sakė: „Jei per tokį trumpą laiką sugebėjome rasti šešias naujas rūšis, lieka tik įsivaizduoti, ko dar ten yra. Ši miško teritorija greičiausiai buvo izoliuota nuo likusių Kongo miškų apie 10 tūkstančių metų.“ Iš dviejų rastų naujų amfibijų rūšių, viena yra maža ryškiai žalia varlė iš Hyperolius genties. Kita yra 1-2cm ilgio juoda varlė, kuri gali priklausyti visai naujai genčiai.
Aplinkosaugininkai mano Misotshi-Kabogo miške taip pat radę ir kelias naujas augalų rūšis. Ekspedicijoje dalyvavę botanikai negalėjo atpažinti apie 10 procentų naujų augalų pavyzdžių, kuriuos paėmė. Paimtus mėginius ištirs specialistai, kurie ir nustatys, ar tai yra naujos rūšys. Mokslininkų komanda teigia, jog tirtoji vietovė buvo labai turtinga įvairių augalų, nepaisant regioną niokojusių karinių konfliktų.
Tyrimas parodė, kad miške gyvena daug paukščių, roplių ir amfibijų rūšių. Miške taip pat aptikta didesnių gyvūnų, tokių kaip šimpanzės, buivolai, drambliai, leopardai ir keletas beždžionių rūšių, tačiau šių gyvūnų pastebėta mažiau nei tikėtasi, greičiausiai dėl nelegalaus medžiojimo. Mokslininkai įsitikinę, kad miške tiek daug gyvūnų ir augalų rūšių yra todėl, kad vietovė yra labai izoliuota ir joje yra mažai gyventojų.