AR JIE NUODINGI (paukštėdos)?
Taip, kiekvienas Paukštėda turi nuodų, kuriais jis užmuša savo auką. Bet žmogui tai dažniausia kenksminga tiek pat, kiek bitės ar vapsvos įkandimas. (Neaišku kiek Jūs alergiškas, nes yra užregistuota nemažai mirčių nuo bitės įgėlimo ypač alergiškiems žmonėms!) Pažymėtina, kad kai kurių rūšių vorų nuodai gali sukelti stiprią alerginę reakciją ar pan., todėl prieš įsigyjant patartina susipažinti su būsimojo augintinio ypatumais. Pasaulyje dar nebuvo užregistruotas nei vienas mirties atvejis dėl Paukštėdos įkandimo, todėl tokie nuogastavimai nėra pagrįsti.
KAIP PRIPRATINTI VORĄ PRIE RANKŲ?
O kam imti Paukštėdą į rankas??? Juo reikia grožėtis terariume, jis ne žaisliukas ir ne įprastas naminis, o laukinis gyvūnas! Bet jei jau Jums labai norisi, tai darykit tai reguliariai, po 5, 6 nėrimosi. Terariumą laikykite tokioje vietoje, kad voras Jus dažnai matytų ir nesibaidytų žmonių. Mažesnių imti nerekomenduojama, nes paprasčiausiai galite juos sužeisti. Iš vis neverta imti voro į rankas, nes galite jį sužaloti arba jis gali jus sužeisti.
KAIP SUŽINOTI KOKIOS RŪŠIES VORĄ NUSIPIRKAU?
Reikėtų sugrįžti į parduotuvę ir paklausti pardavėjo, arba paprašyti, kad pardavėjas užrašytų lotynišką pavadinimą. Pardavėjai privalo žinoti prekių (šiuo atveju gyvūnų) pavadinimus, kuriais jie prekiauja.
KOKĮ GRUNTĄ NAUDOTI?
Geriausia naudoti kokoso durpes, bet iš bėdos tinka ir neutralios (nurūgštintos) lietuviškos durpės, tik drėgnos jos dažnai sušoka į gumulėlius.
KOKS VORAS TINKAMAS PRADEDANČIAJAM?
Pradėti patartina nuo sąlyginai nebrangių, populiaresnių, nelepių vorų: Brachypelma giminės atstovai bene labiausiai paplitę Lietuvos paukštėdų augintojų tarpe, naujokams tiktų ir Avicularia, Chromatopelma ar Aphonopelma atstovai, tačiau jie Lietuvioje paprastai retesni ir brangesni už populiariuosius Brachypelma albopilosum ar Brachypelma vagans rūšies vorus.
KUR ĮSIGYTI VORĄ?
Tai ne reklama:
1. Pradėsim nuo šio puslapio. Yra speciali forumo skiltis, kurioje skelbiasi pardavėjai ir pirkėjai. Galbūt pasiūlymų gausos nėra, bet rasti įmanoma. Taip pat egzistuoja ir kiti interneto puslapiai, kuriuose galima rasti dominančių skelbimų ar galų gale bendro pobūdžio skelbimų portalai.
2. Yra keletas dalinai specializuotų zoo prekių parduotuvių, pvz : Reriz fauna, J. Baltrušaičio g. 11, 06145 Vilniuje, egzotinių gyvūnų salonas Terra, Žirmūnų g. 106, 09121 Vilniuje. Kitose parduotuvėse tokius gyvūnus ar maistą (įrangą) galima bandyti užsisakyti, pvz. parduotuvėje „Auksinė žuvelė“ S. Žukausko g. 43-51, 09129 Vilniuje.
3. Retesnius egzempliorius ar/ir geresnes kainas galite rasti kreipęsi į keletą žinomų platintojų ar augintojų, kurie tam tikrus gyvūnus gali parūpinti pagal užsakymą. Dėl kontaktų reikėtų kreiptis į šio puslapio moderatorius.
4. Yra galimybė atsisųti/atsivežti dominančius egzempliorius iš užsienio šalių. Populiarūs ir gausūs pasiūla yra tokie interneto pls. kaip www.tarantulas.ru, www.arachnoboards.com ir pan (žr. prie šiame psl. esančių "nuorodų").
KURIUOS PAUKŠTĖDAS PAVOJINGA LAIKYTI NAMIE?
Daugelis paukštėdų gali būti potencialiai pavojingi (Pterinochilus, Heteroscorda, Poecilotheria), todėl reikėtų stengtis nepirkti visiškai negirdėtų rūšių bei neskubėti žavėtis retais egzemplioriais.
MANO VORAS PATAMSĖJO?!
Jei patamsėjo pilvelis (ten, kur nėra plaukelių), vadinasi Jūsų voras ruošiasi nėrimuisi. Šiuo laikotarpiu voro negalima trikdyti, liesti.
NEĖDA JAU 30 DIENŲ, KĄ DARYTI?!!!!!
Paukštėdos, nekeldami sau sveikatos sutrikdymų, gali nesimaitinti labai ilgai, suaugęs - net metus! Gali būti, kad voras ruošiasi nertis, gali būti, kad paprasčiausiai "nenori". Nepergyvenkite, nieko jam neatsitiks. Palikite Paukštėdą ramybėje tuo metu.