[b]Geografinis paplitimas:[/b]
Geltonosios anakondos randamos pietinėje Pietų Amerikoje, Paragvajuje, Pietų Brazilijoje, šiaurės Argentinoje ir Bolivijoje.
[b]Natūralios buveinės:[/b]
Geltonosios anakondos randamos pelkėse, šalia upių bei ežerų, tačiau taip pat neretai randamos ir miškingose vietovėse. Sausrų metu geltonosios anakondos randamos drėgnuose urvuose. per lietingus mėnesius šias anakondas galima rasti užtvinusiose upėse medžiojančias vandens gyvūnus: žuvis ar net kaimanus.
Nors geltonoji anakonda yra kur kas mažesnė už žaliąją ankondą (Eunectes murinus, didžiausią gyvatę pasaulyje) ji visgi gali pasiekti 4,6m ilgį, nors paprastai užauga 3-4 metrus. Geltonosios anakondos turi tamsias dėmes išdėstytas geltoname jų kūne. Šios spalvos suteikia puikią maskuotę tamsiame vandenyje ar miško paklotėje. Patelės auga didesnės už patinus ir yra sunkesnės. Patinas gali pasiekti 3,7m ilgį kai tuo tarpu patelės siekia net 4,6m ilgį.
Patinus traukia į orą išskleistas patelių feramonas. Patinau užuodę patelių feramonus pradeda piršlybas. Šie meilikavimai dažniausiai vyksta vandenyje ir gali trukti gana ilgai. Geltonosios anakondos gerai žinomos dėl savo ritualo kai viena patelė pritraukė daugybę patinų. šio ritualo metu patinai varžosi dėl patelės dėmesio. Dažniausiai didžiausias patinas laimi visas kovas ir turi teisę poruotis su patele. Geltonosios anakondos poruojasi balandžio-gegužės mėnesiais. Nėštumas trunka 6 mėnesius ir po jų gimsta 4-82 maži gyvačiukai kurių ilgis siekia apie 60cm. Po gimdymo patelė palieka jauniklius likimo valiai. Geltonosios anakondos lytiškai subręsta 3-4 savo gyvenimo metais.
[b]Gimdymas:[/b]
Patelės po 6 mėnesių nėštumo pagimdo visiškai išsivysčiusius mažylius kurie yra jau pilnai pasiruošę pasirūpinti savimi.
Paprastai geltonosios anakondos gyvena 15-20 metų, tačiau nelaisvėje gali išgyventi ir iki 23 metų.
Ačiū už dėmesį.
Parengė: [b][i]Embay[/i][/b]
Daugiau informacijos rasite šaltinyje:
Naudoti šaltiniai:
[url]http://animaldiversity.ummz.umich.edu/site/accounts/information/Eunectes_notaeus.html[/url] (ENG)