Norime pasidžiaugti, jog pagaliau turime Lietuvių kalba išleistų keletą profesionalių knygų apie pasaulio egzotinę fauną.
Šių knygų autoriai doc. dr. Arūnas Diškus ir prof. habil. dr. Jonas Rimantas Stonis, Lietuvos Edukolologijos universiteto darbuotojai.
Pirmoji knyga „GYVALAZDĖS“.
Joje pateikiami duomenys apie vienus iš egzotiškiausių pasaulio vabzdžių – gyvalazdes (Phasmatodea). Nurodomi bendrieji gyvenimo būdo ir paplitimo duomenys, paneigiami kai kurie dažniausiai paplitę mitai apie šiuos neįprastus vabzdžius, aptariamos svarbiausios gyvalazdžių sisteminės grupės ir įdomesni atstovai (dalis jų iliustruojama spalvotais piešiniais ir nuotraukomis).
Leidinyje pateikiama naudingų patarimų augintojams, laikantiems gyvalazdes mokyklų arba mokslinių laboratorijų insektariumuose. Knygoje aptariamos kai kurios svarbesnės sąvokos, pateikiami žinių pasitikrinimo klausimai.
Ši mokomoji knyga yra skirta universitetų biologijos ir gamtos bei gamtamokslinio ugdymo studijų programų studentams, gamtos ir biologijos disciplinų mokytojams, gamtos būrelių vadovams ir visiems besidomintiems gamta.
Knygą išleido Lututė, Kaunas, 2012. Knygoje 112 puslapių.
Antroji knyga „MALDININKAI, TARAKONAI, TERMITAI, AKMENROPOS, GLADIATORIAI, TINKLUOČIAI IR TRŪNĖSINUKAI“
Joje pateikiami duomenys apie kitus egzotiškus pasaulio vabzdžius – maldininkus, tarakonus, termitus, akmenropas, gladiatorius, tinkluočius ir trūnėsinukus. Nurodomi bendrieji gyvenimo būdo ir paplitimo duomenys,Aptariamos svarbiausios sisteminės grupės ir įdomesni atstovai (dalis jų iliustruojama spalvotais piešiniais ir nuotraukomis).
Kaip ir minėtoje ankstesnėje knygoje, čia ras daug patarimų žmonės laikantys šiuos vabzdžius insektariumuose.
Ši mokomoji knyga yra skirta universitetų biologijos, ekologijos ir gamtamokslinio ugdymo studijų programų studentams, gamtos ir biologijos disciplinų mokytojams, gamtos būrelių vadovams ir visiems besidomintiems gamta.
Knygą išleido Lututė, Kaunas, 2011. Knygoje 120 puslapių.
Abi knygos kietais viršeliais. Išmatavimai 215mm*155mm.
Džiugu, kad šiose knygose ras labai svarbios informacijos ir pradedantysis augintojas ir tas kuris šiuos vabzdžius jau augina ne pirmus metus, ir žinoma tie kurie tik ruošiasi juos auginti, o galbūt netgi pirmą kartą apie juos išgirdo.
Knygose taip pat yra naudojami sunorminti Lietuviški moksliniai rūšių pavadinimai. Tad tiek forume, tiek kituose leidiniuose, jeigu naudosite šių vabzdžių Lietuviškus pavadinimus, reiktu naudoti šiuos, kurie yra patvirtinti Lietuvių kalbos komisijoje.
Šių knygų jau greit galėsite ieškoti knygynuose, kuriose prekiaujama Lututės leidiniais. O nekantriausi, susisiekite asmenine žinute su Donatu S. (administratorius donatas_s), jis gali patarpininkauti įsigyjant knygas. Tiems, kuriems padės įsigyti, gali laukti tam tikrų staigmenų (apie jas taip pat asmeninėse žinutėse).
Pritariu. Tikrai vertingos knygos ypač naujokams šioje srityje. Pati sužinojau daug naujos informacijos ir gyvalazdžių rūšių.
Labai ačiū donatas_s už tarpininkavimą :aciu:
Tarkim perkant Pegaso knygyne internetu, su pristatymu sumokėtumėte apie 31,05 Lt (už vieną knygą).. Be pristatymo knyga kainuoja 21.05 LT. http://www.pegasas.lt/knygos/akademine+literatura/medicina+biomedicinos+mokslai/gyvalazdes.html
Kiek teko matyti Kauno knygyne, knygos kaina buvo 24,90 Lt.
Abiejų knygų kaina yra vienoda
Užsisakiau į Panevėžį abi knygas po 19Lt, siuntimas nekainuoja, tik jau ketvirta darbo diena prasidėjo, o užsakymas dar tik apdorojamas, abejoju, ar tikrai greitai gausiu