Bendras vardas: Burst horned baboon. Dar yra vadinamas Ceratogyrus darlingi, šis pavadinimas šiuo metu naudojamas, kaip Ceratogyrus bechuanicus sinonimas.
Gyvenamoji vieta: Bostvana, Pietų Afrika. Rūšis aptikta ir aprašyta 1902 m., mokslininko Purcell'a.
Tipas: Tai žeminis voras, kuris, jai tik turi galimybę, visuomet įsirausia į durpes. Dėl šios priežasties, rekomenduojamas durpių sluoksnis yra ypač didelis. Suaugęs voras ypač puikiai jausis ir turės galimybę išsirausti milžiniškas olas, jei pripylsite apie 20-25 cm durpių sluoksnį. Minimalus substrato kiekis 7 cm. Natūraliai gamtoje savo gyvenamąją vietą pasirenka tarp akmenų ar medžių šaknų.
Dydis: Suaugę siekia 12-15 cm (su kojom, kūnas apie 5 cm).
Temperamentas: Labai agresyvūs ir greiti vorai. Dėl šios priežasties jokiu būdu nerekomenduojami pradedantiesiems augintojams. Netgi jauni vorai yra itin drąsūs ir niekuomet nepraleis progos suleisti savo heliceras. Jų nuodai yra gana stiprūs, todėl įgėlimas yra potencialiai pavojingas žmogaus sveikatai.
Išnara
Laikymo sąlygos: Terariume būtina palaikyti šią temperatūrą: 24-27-29 laipsniai, bei drėgmę, kuri turi siekti apie 65-70 proc. Terariumo dydis rekomenduojamas 25x25 cm (ilgis x plotis). Terariumo aukštis rekomenduojamas aukštesnis (minimaliai nors 25 cm, bet reiktu tikrai aukštesnio), nes reikalingas iš tiesų didelis substrato kiekis, kad voras galėtu normaliai raustis. Suaugusiems voras rekomenduojama įdėti į terariumą vandens lėkštelę.
Maistas: Kaip ir visi vorai minta tarakonais, svirpliai, skėriais, vabalų lervomis.
Išvaizda: Šis voras yra labai vertinamas vorų augintojų dėl savo specifinės išvaizdos. Ant viršutinės kūno dalies, ties galva šie vorai turi įspūdingą ragą. Patelės: Vyraujančios spalvos tamsiai juoda, ruda, bei pilka. Žymiai stambesnės už patinus. Išgyvena iki 25 metų. Patinai: spalva nuo tamsiai rudos iki juodos, taip pat šiek tiek sidabrinė. Turi mažesnį ragą, nei patelės, taip pat tibialinius kablius ant pedipalpų.
Jaunas voras
Veisimas: Suaugusiems vorams susiporavus, patelė sudeda kokoną, iš kurio išsirita apie 80-150 voriukų. Vieną kartą susiporavusi patelė dažnai sudeda iki 3 apvaisintų kokonų paeiliui.