Kur randami: Vidurinėje ir Pietų Amerikoje. Dydis: suaugeliai iki 5cm. Gyvenimo trukmė: jau suaugę gali išgyventi apie 12 mėn. Kvapas: beveik nejaučiamas. Kaip lipa: negali lipti lygiais, švariais paviršiais (pvz. stiklu). Kasimas: šios rūšies individai nekasa. Galėjimas skristi: sparnus turi, bet skristi negali, nors ir nušoka keletą centimetrų. Greitis: lėti, tarakonus labai lengva nulaikyti rankose. Kada aktyvūs: naktį.
Blaptica dubia aptinkami Argentinoje, Brazilijoje. Jie apytiksliai yra 4 cm ilgio ir 2 cm pločio, patelės yra stambesnės už patinus ir neturi sparnų. Šios rūšies individai nei suaugę, nei nimfos stadijoje negali lipti stiklu.
Tarakonų laikymo indas
Bet kokia talpykla lygiu paviršiumi ir saugiu dangčiu gali tapti tarakonų gyvenamuoju indu. Viskas nuo stiklinių indų ar plastmasinių laikymo indų. Indas turi būti valomas kas 3 – 6 mėnesius.
Rekomenduojama nenaudoti jokio substrato. Tarakonai patys pasidarys atitinkamą substratą (maisto likučiai, išmatos ir panašiai). Jei naudojate drebulės/pušies kraiką, tada turėsite valyti terariumą kas 3 – 6 mėnesius. Tą jums reikės daryti dažniau, jei jūs laikysite daugiau tarakonų mažesniame inde. Jūs žinosite, kad jau laikas valyti terariumą, kai jau pradės matytis nemažas, tirštas kiekis išmatų ant tarakonų gyvenamojo indo dugno. Nepripilkite substrato per daug, nes tai pasunkins indo valymą. Prieš išmetant panaudotą kraiką patartina jį kokiai dienai palaikyti šaldiklyje, kad išvengtumėte tarakonų pabėgimo, jei kartais jie būtų buvę pasislėpę išmetamame substrate. Tai sumažins galimybę užveisti tarakonų jūsų gyvenamojoje aplinkoje.
Slėptuvė
Kadangi tarakonai mėgsta slėptis, tad suteikite jiems tokią galimybę ir įdėkite jiems tamsių slėptuvių. Geriausiai tam tinka vienas ant kito sudėti kiaušinių dėklai. Arba galite susimeistrauti slėptuvę iš faneros (ar kitos panašios medžiagos), keleto varžtų ir veržlių.
Temperatūra ir Drėgmė
Temperatūra: Šiems tarakonams patinka aukšta temperatūra. Turėtų būti dvi šilumos zonos – karštoji ir vėsioji (šildymo lempa, kabelis ar kitas šilumos šaltinis turėtų būti labiau vienoje pusėje). Karštojoje zonoje turėtų būti apie 30` C, vėsiojoje pusėje apie 25` C. Jei temperatūra yra žemesnė tarakonų dauginimasis ir reprodukcija bus lėtesnė. Straipsnio autorius rašo, kad savo kolonijos nešildo jokiu papildomu šilumos šaltiniu. Žiūrint į tarakonus ir reprodukcijos augimą nepanašu, kad jiems trūktų šilumos (bet autorius naudoja papildomą šildytuvą pačiame kambaryje, ten temperatūra laikosi tarp 20` C ir 24` C. Drėgmė: Drėgmė rekomenduojama apie 60%, svarbu neperšlapinti ir neperdžiovinti tarakonų gyvenamojo indo. Didelis vėdinimas greitai išdžiovins terariumą, tad stenkitės palaikyti gerą drėgmę apipurškiant indą kokį kartą per dieną ar daugiau, jei vėdinimas per didelis. Šioje vietoje autorius tiesiog panaudojo didelį vandens indą su akmenimis viduje, kad nimfos nepaskęstu jame ir nenaudoja jokių papildomų veiksnių drėgmei palaikyti.
Maistas ir vanduo tarakonams
Tarakonai gali būti šeriami šiuo maistu: kietas šunų ar kačių maistas, svirplių maistas, avižų sėlenos, kviečių gemalai, jauni grūdai, įvairūs vaisiai ir daržovės ir kitas panašus maistas. Maitinti kas dieną ar kas dvi, priklauso nuo to, kiek jie suėda per dieną. Reikėtų stengtis, kad tas tarakonų ėdesys nepradėtų pelyti, o jam jau pradėjus, tai daryti, jį pakeisti nauju. Maistas turėtų būti patalpintas negiliose lėkštelėse, kad net ir jauni tarakonai galėtų lengvai įlipti ir išlipti iš indo. Vandenį tarakonai gali pasisavinti iš maisto tad jiems nėra būtina pastatyti vandens indą. Šiaip ar taip straipsnio autorius naudoja indą drėkinimui, tad tarakonai gali gauti vandens ir iš jo.
Tarakonu veisimas
Tarakonai užauga nuo naujagimio iki suaugelio per keletą mėnesių. Šie tarakonai yra gyvavedžiai. B. dubia patelė vienu meta atsiveda apie 20-30 jauniklių. Tarakonai geriau veisiasi didelėse kolonijose, todėl jei turite tik keliolika tarakonų, gali užtrukti kelis mėnesius, kol tarakonų ženkliai padaugės. Taigi, jei norite tarakonų kolonijos greičiau, pirkite 30-50+ vabalų.
Jei patelė įžengia į patino teritoriją, ji nori poruotis. Jei suaugęs patinas įžengia į kito patino teritoriją, jis bus užpultas tikrojo teritorijos šeimininko. Dominuojantys tos teritorijos šeimininkai patinai, dažnai „pasistiebia“ ant galinių kojų, išskleidžia ir pradeda plazdinti savo sparnais, kad tik atrodytų didesni ir nuvytų įsibrovėlį. Mažiau dominuojantys patinai, susigūš ir nuslinks šalin. Jei įsibrovėlis nuspręs išvyti šeimininką iš jo valdų, o ne trauktis šalin, jie abu pradės stumdytis, bandyti pasirodyti didesniu už priešininką, tol kol vienas iš „kovotojų“ pasiduos, ir pasislinks į šalį.
Gyvenimo trukmė
Dauguma tropinių rūšių tarakonų gyvenimo trukmė yra apie 2 – 3 metus, bet Šnypščiantieji Madagaskaro tarakonai kartais išgyvena net iki 5 metų. Gan dažnai viena patelė atsiveda keletą šimtų jauniklių per savo gyvenimą.
Lytiniai skirtumai
Lytiniai skirtumai: Patinai turi sparnus, patelės ne.
Sveiki, isigijau ju bet nezinau kuom maitint idejau vaisiu nesimato kad butu apvagyta ka daryt ? p.s jau antra diena kaij turiu bijau kad nenumirtu is bado ( 4 patelis ir 1 patinelis)