Piktas ir irzlus, Karališkasis babūnas (King Baboon spider) stosis piestu su paruoštomis iltimis, nuo menkiausio sutrikdymo ar jam gresiant pavojui. Vienu metu karališkasis babūnas buvo viena iš ieškomiausių vorų kolekcionierių rušių. Jų velvetinis (terra-cotta) atspalvis ir įspūdingos manieros išpopuliarino šį vorą tarp kolekcionierių.
Jauniklis L3
Jie labai aktyvūs naktį, su nuostabiomis rausimo manieromis. Dieną jie lindi užsidarę savo urveliuose. O naktį išlenda medžioti grobio, bei pradėti kasinėjimus. Jie nuolat didina savo urvus, bei darosi naujus visame substrate. Karališkasis babūnas buvo pirmą kartą atrastas Kenijoje 1899. Kaip ir daugelis babūnų, jie yra ganėtinai agresyvūs, bei juos galima laikyti pavojinga rūšimi. Nepaisant jo agresyvios prigimties, šis voras tapo labai populiarus tarp augintojų ir veisėjų. Karališkasis babūnas yra antras pagal dydį Afrikos voras ir yra randamas Kenijoje, bei Tanzanijoje.
Apibūdinimas
Karališkasis babūnas yra didelis velvetinės oranžinės spalvos voras paukštėda. Jis kaip ir daugelis vorų babūnų turi storesnes galines kojas. Taip pat turi dideles iltis ir visai nebijo jų panaudoti. Vidutiniškai jie užauga iki 14 – 15cm, nors suaugusi patelė gali viršyti ir 20 cm. Suaugę patinėliai yra mažesni už pateles ir neturi tibialinių kablių, kurie padeda dauginantis.
Jauniklis 5cm
Priežiūra ir maitinimas
Augintojų tendencija yra jog savo suaugusius, bei agresyvius vorus reikia maitinti gyvomis pelėmis. Tačiau rekomenduojama maitinti dideliais svirpliais, žiogais, zofobusais ir tik retkarčiais pelėmis (vieną, du kartus per mėnesį). Toks maitinimas labiau primena jų natūralioje aplinkoje sugaunamą maistą.
Apgyvendinimas
Tai tūrėtu būti nemažas terariumas su sandariai užsidarančiu dangčiu. Substrato tūrėtu būti nemažiau negu 5cm sluoksnis. Kuo daugiau substrato, tuo didesnius urvus jūsų augintinis galės išsikasti.
Temperatūra ir drėgmė
Temperatūra turėtu būti nuo 25 iki 27, drėgmė nuo 75% iki 85% yra tinkamiausia šiam „duobkasiui“.
Suaugusi patelė
Elgsena
Šie vorai yra agresyvus, todėl patartina auginti po vieną. Sutrikdyti jie atsistoją į gynybinę poziciją, iškeldami kojas aukštyn. Trindami savo kojų plaukelius jie skleidžia šnypščiantį garsą, taip atbaidydami užpuolikus.
Laikymas ant rankų
Ši rūšis yra agresyvi, todėl nerekomenduojama šių vorų imti į rankas. Įkandimas gali būti labai skausmingas, bei kai kuriems žmonėms gali prireikti medikų pagalbos.
nera jis toksai jau baisus kaip cia rasoma
as irgi kazkada galvojau kad murinusai labai baisus gyviai bet po keletos ikandimu supratau kad visa informacija yra biski perdeta svarbiausia tureti skalperi prie tero su kuriuo galetum prpjauti zaizda ir viskas o visi baisumai mano nuomone yra sugalvoti tam kad atbaidyt pirkejus kurie aplamai nieko nemusimano turi pinigu ir perka gad galetu pries draugus pavaidinti :aciu: