2022m. August 08d. 11:12:04

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA

Naujausia foto
Lissachatina reticulata
Lissachatina reticulata
2022/06/14 10:43

Atsitiktinė foto

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 4

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,970
· Naujausias narys: vidasp

Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Maistas
 Spausdinti temą
Naktiniai sliekai - zoofobusu atmaina
Mantas
tai paprasti lietuviški kurių būna po kelmais ir t,t nenunuodys voro? nes sliekai yra skaidytojai minta pūvančiom organinėm medžiagom, tai kad nepasitaikytu kokis maitos paragavęs Grin
Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. (J.V.Gėtė)

diiego
hm.. esu bandės ieškoti sliekus naktinius papilant vandens ant žemės, kai yra vandentekis, tai ir žolę palaistai ir sliekai išlenda, nes susidaro toks pat efektas kaip ir nuo lietaus. 3 metruose kv. radau apie 12 sliekų. kiek žinau, tai sliekai užmiega kaip ir žiemos miegu, ar kaip ten. tai jeigu sliekų "pasigauni" ir įdedi į viekartinė stiklinęs su žemėm ir laikai kambario temperatūroj. jie liks aktyvūs ir turėtų išsilaikyti kurį laiką.

ir jei galima, norėčiau atgaivinti seną diskusiją, nes man įdomu, kaip gi virškina tie vorai ? lietuviškas palieka kokios bitės ar musės egzoskeletą, bet mano paukštėda visą milčių "sukramsnoja" ir nieko nelieka, nei kokios kietesnės dalies, nieko. va buvo kas rašė, kad ir jie nieko neranda, o kažkam pavyko ir slieko chitiną rasti. čia gal nuo voro rūšies priklauso ?

Mantas
diiego parašė:
hm.. esu bandės ieškoti sliekus naktinius papilant vandens ant žemės, kai yra vandentekis, tai ir žolę palaistai ir sliekai išlenda, nes susidaro toks pat efektas kaip ir nuo lietaus. 3 metruose kv. radau apie 12 sliekų. kiek žinau, tai sliekai užmiega kaip ir žiemos miegu, ar kaip ten. tai jeigu sliekų "pasigauni" ir įdedi į viekartinė stiklinęs su žemėm ir laikai kambario temperatūroj. jie liks aktyvūs ir turėtų išsilaikyti kurį laiką.

ir jei galima, norėčiau atgaivinti seną diskusiją, nes man įdomu, kaip gi virškina tie vorai ? lietuviškas palieka kokios bitės ar musės egzoskeletą, bet mano paukštėda visą milčių "sukramsnoja" ir nieko nelieka, nei kokios kietesnės dalies, nieko. va buvo kas rašė, kad ir jie nieko neranda, o kažkam pavyko ir slieko chitiną rasti. čia gal nuo voro rūšies priklauso ?

Ne į tą temą apie voro maitinimasi parašei... Grin , bet tiek to. Voras kaip jau minėta suleidžia į aukos kūną nuodu su virškinimo fermentais, kurie paverčia vabzdį (ar jo vidurius) skysčiu, kurį išsiurbia... o čia kiek paliko , nesuėdė tai priklauso ar voras nori ėst ar nenori ėst.. Asmeniškai tai mano albopilosumai tai suėsdavo viską, kartais nei trupinėlio nelikdavo (iš milčiaus) , o kai kada palikdavo milčiaus galvą. Kaip kam patinka Grin

donatas_s
Maniškis Nhandu chromatus visalaiką palieka chitininę odelę susuktą į rutuliuką.
+37060481407

http://www.egzotika.info
Mantas
bandžiau savo vorui imest slieka, ėda žymiai geriau nei kokį milčių, iškart paima, o milčių tai kažko galvoja imt, neimt Grin sliekus gerai ėda :thumb:

diiego
tada puiku. man milčiai kaip tik baigėsi. eisiu gaudyti sliekų arba pirkti, žiūrėsiu kaip išeis. šią savaitėlią nevalgiusią palaikysiu. kokio dydžio vorui šėrei ?

Mantas
na sliekiūkštis buvo čiut ilgesnis už vorą, bet ne labai storas, toks vidutinis sakyčiau... bet nukirpau sliekui galva, kad nepasirastų po samanom ar durpėm.. voras kažkur 5,5-6 cm ilgio, tai sliekas ilgesnis kokis 6,5 cm gal siekė.. neapsimoka pirkt sliekų, geriau pasigaudyt. O žiemai į kokį kibiriuka su žemėm ir lapais pridejai daug ir užteks visai žiemai :yes:

diiego
maniškė 8 cm greit viską išrausia, o dar durpės stambios, tai nekankinsiu slieko kerpant galvą.. (lygtais jo sušėrimas vorui nėra kankinimas iš dalies Grinead: )

tai jeigu sliekų "pasigauni" ir įdedi į viekartinė stiklinęs su žemėm ir laikai kambario temperatūroj. jie liks aktyvūs ir turėtų išsilaikyti kurį laiką.
toks būtų mano planas kitai žiemai.

Mantas
na o pvs, kaip maniškis voras, tai nesirausia (kad taip ir toliau būtų ) , gražiausiai gyvena po kokosu, tai nesiraus jis dėl slieko :laugh: ir beto voras iškart jį pribaigia, kelios akimirkos ir viskas baigta Smile

diiego
kai milčių duodu, tai tas milčiu nasruose dar apie 0,5-2 min juda. gal čia refleksas. maniškė irgi ne, po kokosu gyvena arba už akmens. rausiasi tik tada kai milčius įsirausia į durpes.

Mantas
gal 30 s ir sliekas gatavas Grin (ta prasme nebegyvas) kartais net trumpiau.. milčiai manajam vorui atsibodo, dabar sliekai patinka :yes:

diiego
mano vorė dar tik mėnesį ir 13 dienų jais matinasi, bet vistiek kažkaip entuziazmas juos gaudyti jau praėjo. dabar tik prieina ir sušlamsčia. ankčiau tai labai agresyviai ant jų šokdavo. o dar milčiu nebeliko, tik krūva vabalų kurie bando daugintis. Frown

Mantas
jo manasis tai kolkas su žvėriškai drasko tuos sliekus... :laugh:

diiego
o pvz tie sliekai kur kasant žemę randami yra naktininiai ar ne ? man kažkas yra minėjąs, kad naktinių dieną nerasiu. tai va, prisikasiau aš kokius 7 sliekiukus, patalpinau dėžutėj su žemėm. parvykęs namo iškasiau slieką, nuploviau ir įmečiau vorui. ji, aišku, išbadėjusi po net savaitę ir 4 dienas trukusio bado ( :laugh: ) ant jo puolė. kiek nustebau kai nepradėjo ryti jo kaip yra įpratus. tas sliekas pradėjo šliaužti, pasirodė visu savo ilgumu, o voras paskui jį eina. jau pasilenkė, galvoju kirs, bet paėmė ir apsisukusi nuėjo kitą kryptimi. dar visaip bandžiau siūlyt tą kirminą, bet istorija kartojasi, ji tik seka jį kokiu 5-7 cm ir patraukia kitą krytimi. o dar netyčia tą sliekiuką išmečiau and tos kojos. ji truputį persigando ir įsirėmė į stiklą. valandą taip prastovėjo, dabar jau apsisuko šikna į stiklą, bet vistiek su savo keistu kojų sudėjimu labai pritaukus prie galvos.

gal tie kur parduoda žvejų parduotuvėj kitokie nei tie mano sliekiukai, o gal čia mano voras toks išrankus.
Redagavo diiego 2008-05-01 21:21

Mantas
paprasčiausiai voras išsigando... kasant sliekus patampyk, ir pažiūrėk koks pilnas jų dydis... manasis per didelių irgi bijo.. reikia duot už vora mažesnsius sliekus (ypač brachypelmom) . O naktinius tai diena rasdavau kažkur 20-25 cm gylije - dirvoje.... naktimis su raudona lempute eik ir traukyk juos Grin tik vat problema.. sliekai pasirausia po durpėm, o voras tingi juos išsikast, tai dėl to karpau jiems galvas, ir vorui lengviau paimt ir nepasirausia. O šitie kur op kelmais tai ne naktiniai.

Richardas
Jaigu nakti kasi tai naktiniai:laugh:Jaigu diena tai....Grin
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras

diiego
remix as parašė:
paprasčiausiai voras išsigando... kasant sliekus patampyk, ir pažiūrėk koks pilnas jų dydis... manasis per didelių irgi bijo.. reikia duot už vora mažesnsius sliekus (ypač brachypelmom) . O naktinius tai diena rasdavau kažkur 20-25 cm gylije - dirvoje.... naktimis su raudona lempute eik ir traukyk juos Grin tik vat problema.. sliekai pasirausia po durpėm, o voras tingi juos išsikast, tai dėl to karpau jiems galvas, ir vorui lengviau paimt ir nepasirausia. O šitie kur op kelmais tai ne naktiniai.

mat šitkaip. gerai, kad kelis labai mažus prigrėbiau. šeip tas kurį buvau įmetęs buvo apie 10-15 cm bet labai plonas. parašysiu ryt kaip sekėsi. o dėl išsikasimo tai milčių iš 5cm gylio išknisa, tai ir slieką kaip nors iškas. bet dar bus matyt.

Nauris
Na tai priėjot sprendimą dėl naktinių sliekų maistinės vertės Grin ? geriau už milčius ar zoofobusus?
Nes aš pas save tonom eksplotuot juos galiu Grin...
60ct už vnt kaip čia kažkas minėjo tai APSURDAS :kvail:..
geriausia naktinius gaudyt sutemos ir ypač po lietaus..žemė net nusėta buna :yes: :yes:...(žvejo patirtis Grin )
o laikymas - kaip jau berods remixas minėjo žemių ir lapų mišinys, tik ne kambario temperatūroj o vėsiau, kur garaže ar rūsy..:yes: (vėgėlėm laikiau visa žiema prisigaudęs ir puikiai išsilaikė :thumb: )
1.0.0 Brachypelma annitha
1.0.0 Brachypelma auratum
0.2.0 Brachypelma boehmei
1.1.0 Brachypelma emilia
0.1.0 Brachypelma epicureanum
0.1.0 Brachypelma schroederi
0.0.X Brachypelma smithi
0.0.1 Chilobrachys dyscolus blue
0.0.1 Chilobrachys fimbriatus
1.1.0 Cyriocosmus elegans
0.0.1 Cyriopagopus sp. Sumatran Tiger
0.0.1 Cyriopagopus shiodetei
0.0.1 Ceratogyrus marshalli
0.0.1 Gramostola pulchipres
0.0.4 Homoeomma sp. Peru II
0.0.10 Idiothele mira
0.0.5 Monocentropus balfouri
0.0.4 Oligoxystre diamantinensis
0.0.1 Pamphobeteus ultramarinus
0.0.1 Poecilotheria metallica
0.0.1 Poecilotheria miranda
0.0.2 Poecilotheria ornata
0.0.1 Poecilotheria rufilata
0.0.1 Theraphosa stirmi
0.0.2 Xenesthis immanis
0.0.1 Xenesthis sp. blue
1.2.0 Heterometrus spinfer
0.0.1 Heterometrus laoticus
0.0.1 Scolopendra hardwickei
0.0.1 Scolopendra dehaani cherry red
X.X.X Gromphadorhina portentosa

guitar
Jooo įdomu dėl maistinės vertės :conf:

Mantas
Manau maistinė vertė geresnė nei milčių, gal net zoofobų.

Peršokti į forumą:

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis

Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.

Shoutbox
You must login to post a message.

2022-07-19 19:55
Nieko negavau. Grin

2022-07-03 03:05
Tavo deka, parašiau daugumai augintoju. Dabar turėtu kristi temperatūra, kai visi išjungs Grin

2022-07-01 09:38
Chebra, pas kažką paliktas šildymo kabelis įjungtas - iskjunkite, į lauką neįmanoma išeiti - per karšta.

2022-06-28 13:38
Kai išjungi visus kilimelius, ir kitą šildymą jauti kaip pinigai tauposi Grin

2022-06-28 13:38
· Nektyvuotų narių: 10 Einu tikrinti kas tokie Grin

2022-06-26 23:22
Nekaršta jums? Man tai taip šiltoka. Grin

2022-06-26 23:20
Tinka patarlė: Nespręsk apie knygą iš jos viršelio. Grin

2022-06-15 15:23
Jau tuos aktyvavau ir dar dabar du nauji. Tai sakyčiau nėra miręs tik taip atrodo Grin

2022-06-14 10:47
Stakta, rašo, jog dar du neaktyvuoti yra Grin

2022-06-12 10:02
Nu va... Apie ką aš ir kalbu. Grin

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

Jau yra:
Narių: 7970
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232