2024m. March 28d. 12:34:48

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 7

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,002
· Naujausias narys: Kestutis
 
 
Peržiūrėti temą
 Spausdinti temą
UV ar IR
Tadas
Absurdas. Jei žvereliui Y reikalingi 375, 430, 680, 918 nm pikai, tai dar nereiškia, kad jam kenkia 500, 720 ir 852 nm spinduliuotė. Visos pastarosios super lempos be abejo reikalingos, bet tai dar nereiškia, kad pastarosios yra nepakeičiamos. Jei gilintis į fundamenaliąją optiką - toks dalykas, kaip monochromatinė šviesa egzistuoja tik vadovėliuose.
Rašykit meilu.
 
www.god.lt
Pao
Nieko nepakeiciamo turbut nera, bet kiti neturi nei laiko nei galimybiu isradineti naujus dalykus. Pavizdziui asmeniskai as einu i parduotuve ir nusiperku sildymo kabeli, o ne pats gaminuosi. Lygiai tas pats ir su lempomis.
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
Linius
Šiandien teko būt Kaune, tad ta proga užlėkiau į kelias zoo parduotuves, klausinėjau UV lempų-:nezin:, norėjau žiurkę patelę nupirkt-nėra, tik patinai, Senukuose dėl UV ir kvarco lempos paklausiau, sako-mačiau kažkur, lakstė lakstė, paskui ranka numojo, sako neturim :conf:, net kakavos lukštų senukuose nebuvo, tik kažkokių dekoratyvinių medžio žievių, tfu...Kelmėj daugiau gali gaut... na, aišku, nežinau kur tame Kaune reikėjo ieškot, forume klausiau, nieks nesiteikė patart Sad Na, ne viskas taip blogai, pas vieną pažįstamą graužikų augytoją nupirkau 15 laboratorinių pelių, gražios tokios... bandysim veist tas...Beje, už poros savaičių ir Kelmėj zoo parduotuvė atsidarys :thumb:, net galvojau į pardavėjus eit ...bet
...nusišypsok, jei skauda labai...
 
Pao
Nesu mates specializuotu gyvunams UV lempu ne Vilniuje... O Vilniuje irgi tik keliose parduotuvese...
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
Linius
Tai va, gavau dovanų tokį dalyką: rusiškai vadinasi "oblučatel ufo-b", kažkokia medicininė ultravioletinė lempa, gal kam teko susidurt, gal galima ją panaudot augytinių trumpam paspinduliavimui ?:help:
...nusišypsok, jei skauda labai...
 
Neonaz
kiek teko girdet sitos medicinines lempos yra kenksmingos...:read:
 
Loona
Tokias lempas anksciau naudojo vaiku darzeliuose, vaikai nusirenge iki maikuciu ir triusikeliu aplink ta lempa sustoje ratuku dare 5 min mankstele. Ilgiau prie lempos negalima buvo buti, nes tos lempos "naikina bakterijas".
Kazin ar to reikia auginteniams... :geek:
 
Pao
Teko susidurti - jos (jei apie tas pacias kalbame) naudojamos operacinese, vadinamam operaciniu kvarcavimui. Nemanau kad tai itingeras dalykas, bet kur reikalinkas ypac didelis sterilumas - kol kas geriau nieko nesugalvota... Gal geriau "nelepink" augintiniu, nes gali ir nudegti, jei spektras bus kiek netinkamas...
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
aladnas
zmones pala... neesu as kazkoks genijus bet tai kaip galima sakyt kad reikalinga wiena swiesa, nereikalinga kita taigi gamtoje neatsirenka kokius
spindulius gaut- uva ar uvb Smile ce seip pamastymui... Grin
 
Pao
Matai, intensyvumas gerokai skiriasi lempu ir naturalios dienos sviesos. taip pat intensyvumas ir spenduliuociu spektrai siek tiek skiriasi skirtinguose zemes kampeliuose, is kuriu (skirtingu) yra terariuminiai gyvunai.
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
aladnas
intensywumas tai joa rimtoka- bet kad spektrai truputely skiriasi manau nera tajp swarbu, nes gywunu gebejimas prisitaikyt ir yra swarbiausia ju islikimo priezastim Smile
 
garsas
Pao parašė:
Teko susidurti - jos (jei apie tas pacias kalbame) naudojamos operacinese, vadinamam operaciniu kvarcavimui. Nemanau kad tai itingeras dalykas, bet kur reikalinkas ypac didelis sterilumas - kol kas geriau nieko nesugalvota... Gal geriau "nelepink" augintiniu, nes gali ir nudegti, jei spektras bus kiek netinkamas...

motina kažką panašaus turi, ir naudota gal 2-3kartus. ant tos lempos net laikmatis yra ir tik 15 min. kambaryje padedi, ijungi ir bėgi. po 15 min lempa užgęsta, bet dar apie 30 min nerekomenduojama įeiti, o iejus tai net kvapas kažkoks idomus - jei kuo ir primena operacinę, tai ten 10x stipresnė ta smarv... vadinasi kvarco lempa. bet jau šviečia tai ojojoi nerekomenduočiau nei vienam gyvam padarui, 100% garantuoju, kad svarkė bent per pus silpniau
 
Linius
va va ir ta mano lempa su laikmačiu, bet galima ir minutei užstatyt, nu, bet vistiek nerizikuosiu :no: O tai chebryte tada klausimėlis : jeigu mano teras su taivaniu stovi prie lango (vakarinėj pusėj) , tai kažkiek uv per langą juk gauna, juk paprastas stiklo paketas uv neatmuša? O sinalojinė gyvatukė juk naktinis padaras ir uv turėtų gaut su maistu? :geek:
...nusišypsok, jei skauda labai...
 
Pao
Na UV - tai yra spinduliu spektro dalis, cia maistas is kitos operos.
tas kvapas vadinasi - ozonas, prisiminkit mokykla, gal prisimenat tada buvo kalbama, kad nuo elektros dideles iskrovos - O2 virsta i O3 - oonas pasizymi definfekuojanciomis savybemis, kaip ir atominis deguonis [O]. Atominis deguonis susidaro reguojant chlorui su vandeniu, cia geriau chemikai paaiskintu, bet esme ta, kad ir chloras pilamas i vandeni, ne del to kad jis dezinfekuoja, bet kad issilaisvintu dezinfekcinemis savybemis pasizymintis [O]. Atsiprasau kad nukrypau nuo temos, bet gal siek tiek aiskiau bus?
Draugų draugai man nedraugai, nes jie man nedraugai...
 
www.egzotika.info
Vladas
Linius parašė:
va va ir ta mano lempa su laikmačiu, bet galima ir minutei užstatyt, nu, bet vistiek nerizikuosiu :no: O tai chebryte tada klausimėlis : jeigu mano teras su taivaniu stovi prie lango (vakarinėj pusėj) , tai kažkiek uv per langą juk gauna, juk paprastas stiklo paketas uv neatmuša? O sinalojinė gyvatukė juk naktinis padaras ir uv turėtų gaut su maistu? :geek:


Su kvarcine lempa jokiu budu nebandyk, apaklinsi gyvūną .... Dėl stiklo tai UV stiklas nepraleidžia :no: Bet juk pas tave gyvatės tai jiems tas UV nereikalingas, kadangi jie D3 nesintetina, o jį gauną iš maisto (kaulų)... Tik galima UVB spektro lempą pakabainti (spalvai ir apetitui), bet jinai nebūtina jei vasarą išnešinėsi gyvačiukus į lauką pasišyldyti saulėje... Smile
Sunkumuose visada slypi galimybės.
Albertas Einšteinas
 
Linius
Aišku, dėkui :aciu:
...nusišypsok, jei skauda labai...
 
Aurimas B
Cituoju-Pao-Visiems ropliams reikalingos UV lempos! Jos atstoja naturalioje gamtoje gaunama spinduliu spektra. Beje UV lempos buna UVA ir UVB, skirtingiems ropliams skirtingos. Kalbu apie roplius, nors bestuburiams tai irgi aktualu.
UV - Ultra Violet (A spektas ir B spektras).

Tai kaip cia suprast kiek zinau iguanai reikia UV.Tai sako Pao kad yra spektras A ir B tai kurio reikia iguanai (ar buna parasyta koks spektras ant lempos pakuotes).
Bla bla bla..
 
paja
klausimas toks:
ar bus visavertis UV lempos apšvietimas, jei ji bus apgaubta plastikiniu gaubtu?
Nusipirkau visą šviestuvą ir nežinau, gaubtą nuimti ar palikti :nezin:

Moderuota: lietuvybė
Redagavo mildaster 2007-12-03 16:34
 
AndriusN
Bus nepilnavertis apšvietimas, nes UV per plastmasę neprasiskverbia.
"Šalta!" (P. Coelho)
 
paja
suprasta, labai ačiū

Moderuota: lietuvybė
Redagavo mildaster 2007-12-03 16:35
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8236
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36147727 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma