2022m. December 09d. 10:49:03

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA

Naujausia foto
Lissachatina reticulata
Lissachatina reticulata
2022/06/14 10:43

Atsitiktinė foto

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 4

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,985
· Naujausias narys: trapas

Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
Chameleonai - žaliems
Loona
Ir kuri tavco nuomone "šildo" ir "dėl UVB savybių" iš Repti Glo UVB ir Night Glo? :geek:
Redagavo Loona 2009-05-23 22:39

madlinas
Juk ir parašiau, kad Reptil Glo UVB, o Night Glo šildanti. Bet ar galima vienu metu naudoti, ar ne? Ačiū.

Vobleris
Night glo ka ji ir pasako yra naktinė lemputė.Chemeleonas visur lipa stverias ir t.t.Gali nudegti!! Terariumo šildymui naudok šildymo kabelį.Naktinės -kaitrinės lempos chameleonams yra nepraktiškos naudoti (saugumo labui).
Redagavo Vobleris 2009-05-24 13:53

www.egzotika.info
madlinas
Aš abi lempas pakabinau taip, kad jis jų nepaliestų, todėl dėl to problemų nekils. Tą Night Glo lempą naudoju tik dieną šildymui, nes prišildo apie 30 laipsnių, kas naktį jau per daug. O tą Repti Glo UVB nustačiau, kad į dieną pašviestų penkias valandas. nakčiai visai išjungiu abi lempas, tad chameleonas gali pailsėti ir tada temperatūra būna apie 23 laipsnius dėl šildomo akmens, manau. Va, taip. Smile Ir dar norėjau paklausti, kuo reikia maitinti zoofobusus. Nupirkau jų mažiukų, nes kitokių nebuvo, tai galvoju, reikia užauginti truputį. Duodu ir mažų, vis tiek maistas. Smile Ir dar vienas dalykas. Kai įjungiu UVB lempą, tai chameleonas pasidaro toks lyg sustingęs. Tada galima jį ir paimti po truputį, nesipriešina (nesižioja), ti žiūri savo akytėm į mane ir tiek. Smile O kai jau ją išjungiu ir palieku tik tą Night Glo, tada jau charakterį parodo, bet ir laipioja daugiau. Kaip čia galima paaiškinti. Šiaip skaičiau, kad UVB spinduliai skatina socialinį bendravimą ir t.t. Smile

Loona
Pradėkim nuo pradžios Smile
Įkelk foto, bus lengviau viską suprasti.
Kokios rūšies chameleonas?
Kokie terariumo matmenys?
Kokia ventiliacija?
Kiek W night glo lempa?
Kiek W ir kokia repti glo lempa (2.0 / 5.0 / 8.0 / 10.0)?
Kokiu atstumu lempos nuo tos vietos kur jis dažniausiai sėdi?
Kiek arčiausiai gali prieiti prie UVB lempos?
Kiek W akmuo?
Maistas tik zoofobusai ar kas nors daugiau?
Kokie vitaminai naudojami?
Ar geria iš indelio ar kažkaip kitaip vandens siūlai?

Zoofobusus gali šerti praktiškai viskuo, nuo žalios mėsos iki morkų, laikyk sėlenose arba sėlenų ir durpių mišinyje.

Be to nepatingėk surašyti visko. Pas pradedančiuosius mirė labai daug chameleonų ir tai nėra pats tinkamiausias gyvūnas pradedančiajam, greičiau netgi vienas iš netinkamesnių driežų. Chameleonai labai lepūs ir reikalauja idealių salygų. Ir netinkamas maitinimas, lempos, stresas, dehidratacija, vitaminų trūkūmas ir t.t. gali tavo augintiniui blogai baigtis.

Žmonės čia daug patirties turi. Tai jei žinosim viską, kaip tu jį laikai, galėsim daugiau padėti.

madlinas
Na, labai malonu, kad yra noro tiek daug padėti, bet tiesiog, man tiek daug nereikia. Smile (nepiktai tikrai). Smile Labai daug įvairios medžiagos prisiskaičiau, kad net daug skirtingų nuomonių radau, kaip auginti chameleonus. Vieni rašo vienokią temperatūrą, kiti - kitokią. Visko prisiskaičiau, bet po to viską atsirinkau, kas iš tiesų tiksliai parašyta. Ir šiaip iš jau auginančių žmonių informacijos gavau, kas kėlė klausimų. Beje, jie labai paprastai augina šalmagalvius (kas beje ir pas mane) ir viskas sekasi puikiai. Jau ne pirmi metai pas juos gyvena. Žinoma, ne kaip šuniuką ar žiurkėną augina, o kaip ir priklauso chameleoniuką, bet tiesiog, ne taip gąsdina, kaip internete paskaitau, kad tikrai numirs ar pan. Smile Na, mano terariumas mažiausias, koks gali būti ir vandenukas tuoj bus kriokliukas, daugmaž viskas aišku. Va, tik dėl tų lempų reakcijos viena kitai neaišku ir tiek. Pas mane Repti Glo 10.0 UVB. Va, taip va. Smile

Loona
Jei taip pagalbos nereikia, tada nesistebėk kad tavo chameleonas pakliuvęs po dykūmos saulės kepinimą atitinkančią lempą mažame terariume (15 cm atstumo nei vienas gyvūnas repti glo 10.0 nepakelia) sustingsta. Va todėl ir siūlau surašyti viską. Ši lempa chameleonui toli gražu netinkama. Ir nesvarbu ką tau sakė pardavėjas siūlydamas visas prekes. Biznis yra biznis.

Panašu, kad tau pagalbos reikia daugiau nei manai.

madlinas
Ech, tai vat dėl tų lempų man ir neaišku. Nu venlias. O tai gal kaip nors aš ją vis tiek galiu panaudoti, pvz. iš toliau, ne pačiame terariume ją įtaisyti, a?

Loona
Per stiklą UVB spinduliai nepraeina. Iš toliau tu atstumų neapsiskaičiuosi be kokius 500 lt kainuojančio uv matavimo prietaiso. Trumpi įjungimai degina tiek pat ir nėra išeitis. Lempa netinkama ir viskas.

madlinas
O jeigu didesniame terariume, tada tiktų? Kokia tinka lempa UVB? Ačiū už informaciją...

Vobleris
5.0 pilnai pakanka pvz Wink o 10 tai tikrai labai jau per stipri šalmagalviui chameleonui.Pritaikyta visai kitų reikalavimų ropliams.
Redagavo Vobleris 2009-05-24 18:59

www.egzotika.info
Loona
UVB 5.0 rekomenduojama. Tai yra dvigubai silpnesnė. Atstumas kaip ir minėjau nėra išeitis, nes lempos laikui bėgant silpsta ir jas gana dažnai reikia keisti. Nesitikėk kad tau jos vienos užteks visam augintinio gyvenimui. Todėl kažką išradinėti nėra išeitis.

madlinas
Tai žinau, kad reikia keisti. Bent šią kas metus, nu bet šiaip ar taip, jau supratau, kad su ja čia nieko nebus... O kokia turėtų būti kaina tos silpnesnės? Ši kainavo 90LT.

Vobleris
Pvz:Terroi 13w Repti glo 5.0 kaina 90 Lt Wink

www.egzotika.info
spooky
gal kas gali pasakyt kas kiek laiko reiketu keist uvb 5.0 13w lempa?:aciu:

Vobleris
Kas metai tai reiktu tikrai Grin o šeip kas puse pirmyn Cool ir dažniau jai tautiškų yra galima :evil:Grin
Redagavo Vobleris 2009-05-24 21:13

www.egzotika.info
madlinas
Nesupratau apie "dažniau jei tautiškų yra galima"... Smile Turi galvoje, kad lietuvių gamybos ar kaip? Smile

Vobleris
madlinas parašė:
Nesupratau apie "dažniau jei tautiškų yra galima"... Smile Turi galvoje, kad lietuvių gamybos ar kaip? Smile

Juoko forma paminėjau tautišką -Lietuvišką valiutą -Litą Grin Wink
Redagavo Vobleris 2009-05-25 10:30

www.egzotika.info
madlinas
Aaa... Smile Supratau. Smile Nu tai taip, galima tada. Smile Važiuosiu pasikeisti lempą į silpnesnę.

Richardas
Man patiko Grin viską žino ir net rado kad internete būna parašytą įvairių infoGrin.Taip, Jemeno chameleonas (šalmagalvis) gal net kantriausias iš chameleonų .Gyvenantis karštame jemeno klimate.Bet net jis neatlaikys viską žinančio ..........Geriau šiuo atveju būti kuklesniu-pripažinti kad žinai tiek kad nieko nežinai - CALIPTRATUSUI GAL BUS DAUGIAU ŠANSU . Loona 100% teisi vskuo kas parašyta aukščiau.............................ps.Lietuvoje niekas neveisia chameleonų platinimui.Juos tik atvežą.....susimastom:conf::aciu:
Redagavo Richardas 2009-05-26 17:05
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras

Peršokti į forumą:

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis

Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.

Shoutbox
You must login to post a message.

2022-12-06 22:07
Donatas_s, tai negi su ploščium ant nuogo kūno du metus iš eilės lakstysiu per kaimynus? ????

2022-12-03 18:41
Reikia ir tikros šaltos žiemos! Cool Visi metų laikai turi savo žavesį. ????

2022-11-07 11:48
AndriusN - dar iš po praeitų metų senatis su policija nesuėjo? Grin

2022-11-05 22:04
Įjunkit atgal nemokamą šildymą. Grin

2022-11-01 20:19
Ai... Ramiai šiais metais. Grin

2022-10-31 10:00
Ką egzotomanai? Eisite kraupinti kaimynus helouvyno proga?

2022-08-29 14:02
Ieškau skorpionų nusipirkt. Gal kas turit "lyšnų"? Wink

2022-07-19 19:55
Nieko negavau. Grin

2022-07-03 03:05
Tavo deka, parašiau daugumai augintoju. Dabar turėtu kristi temperatūra, kai visi išjungs Grin

2022-07-01 09:38
Chebra, pas kažką paliktas šildymo kabelis įjungtas - iskjunkite, į lauką neįmanoma išeiti - per karšta.

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

Jau yra:
Narių: 7987
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232