2024m. April 19d. 20:31:38

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 7

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Driežai
 Spausdinti temą
Chameleonai - žaliems
chame
laba diena, gerbiami žinovai.
Taip jau atsitiko, kad mano namuose apie porą mėnesių gyvena chameleonas. Koks? Nežinau. Nieko apie jį nežinau. Nežinojau net, kad žinoti turiu... Angry

Ačiū Dievui viena iš Jūsiškių parodė man Jūsų forumą. Vienžo, dabar visos viltys į Jus, gerbiamieji :help:

- kodėl maniškis Ponas nuolat išsižiojęs? Kas jam negerai? ar taip turi būti?
- pardėje man įkišo nudeginta nugaryte chamį. Kaip man jam padėti? Sukietėję randukai nusilupo, liko odytė, ten, kuri turi būti 'dygliukai". Ar kada nors jie ataugs?Sad
- Drėkinimas. Ar užtenka mano Ponui drėkinimo iš dubenėlio su vandeniu ar reik dar ir purškalioti?
- Kakoja mano vaikas tokiom kaip 'seilėm' pradžioje, o paskui jau ir normaliais baigia. Čia man dėl to nereikia gąsdintis? ar reikia?
- Kiek kartų ir kokiais kiekiais jį reiki maitinti? Dabar šeriu svirpliais: atidarau dėžutę, tas privaro ir pasiima.
- Nakčiai išjungiu lempą šildomą. Ar laikyti įjungtą šildomą kilimėlį? O gal nereikia/ Gi ten jų gimtinėje ( beje, kur ji yra?) turbūt nėra amžinai karšta? Jei yra kaitinanti lempa, ar būtinas dar ir kilimėlis? Man iš įono atrodo, kad jam per karšta....:naiv:
- Kokia mano Ponulio galima gyvenimo trukmė??
- Prisiskaičiau aš čia jūsų ir išsigandau: pasirodo, mano Lepūnis pats sunkiausias laikyti. Kame sunkumas??? Man pakol kas jį daug lengviau laikyti, nei savo Ruskį: nei smirda,nei kniaukia, nei baldus gadina...:naiv:

Pradžioje tiek.

P.s. Ką dar turėčiau žinoti, bet nežinau, kad žinoti privaloma?:nezin:
 
AivarasSt
http://www.egzoti...cle_id=121 šitčia šiek tiek info yra Smile
Redagavo AivarasSt 2008-02-05 14:45
 
Richardas
Isižioja kai per karšta.Laikyti sunku Frown todėl kad tėsiog nenudvėstu.Nepyk bet jam bus amen.Jaigu labai žinoma nepasistengsi ,kad jam būtų viskas normoje.Purkšti reikia nes dauguma jū geria judanti vandenį(todėl statomos med.lašalinės.Geria iš dubenio tik kelios rūšys .Pats Cameleonas gali nuskesti nedideliame gylije ,nes ikrite elgiasi keistai neskesta Cool bet ir nieko nedaro kad išsigelbėti .Šerti kas dien.Gyvena jie 6-8 metus.Nakti temp gali ženkliai kristi(priklausomai nuo Chamo rušies)idėk foto
Redagavo Richardas 2008-02-05 18:51
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
chame
Richardas parašė:
Isižioja kai per karšta.Laikyti sunku Frown todėl kad tėsiog nenudvėstu.Nepyk bet jam bus amen.Jaigu labai žinoma nepasistengsi ,kad jam būtų viskas normoje.Purkšti reikia nes dauguma jū geria judanti vandenį(todėl statomos med.lašalinės.Geria iš dubenio tik kelios rūšys .Pats Cameleonas gali nuskesti nedideliame gylije ,nes ikrite elgiasi keistai neskesta Cool bet ir nieko nedaro kad išsigelbėti .Šerti kas dien.Gyvena jie 6-8 metus.Nakti temp gali ženkliai kristi(priklausomai nuo Chamo rušies)idėk foto


Gerbiamasis, prašyčiau manęs taip neliūdinti su savo drąstiškom prognozėm Shock, o geriau patarti ką daryti, kad ansai nemirtų :conf:
- ok, purkšiu Cool Bet vandenį tekinu, lašinu, tad Ponulis negėręs tikrai nelieka Wink
- Ką daryti, kad jam nebūtų per karšta?
- dubenėlis per mažas paskendimui
- kokiais kiekiais šerti kasdien? Dabar šeriu po vieną riebų svirplį per dieną.
Gerai? blogai?
- fotkės neturiu, galiu tik jo piešinius įmesti. Tiks? Smile
 
ezhiukas_ruke
O kodėl tas chamis pas tave atsidūrė jei nepaslaptis?
www.audiopulsas.lt

0.0.1 Epicrates angulifer
0.0.1 Acrantophis dumerili
0.0.1 Elaphe Teaniura Friesei
0.1.0 Boa Constrictor
1.0.0 Melopsittacus undulatus
0.0.1 Pandinus imperator
0.0.X Tenebrio molitor
 
chame
beje, jis visai sėkmingai auga ir gražėja.....


nu gal nenumirs, ką?...:naiv:

sakykit, kokios pagrindinės augintojų, pas kuriuos dvesia, klaidos?


AČIŪ!!!
 
makis
- Ką daryti, kad jam nebūtų per karšta?

Čia geriausias klausimas... Sumažink šilumą gal? Grin Nu šiaip nusipirk termostatą ir pajunk prie jo šilumos šaltinį ir nustatyk temperatūrą kokia jiems reikalinga. Ir paprastesnis variantas, pagerint vėdinimasi, o šiaip nors termometras yra terariume? :read:
Redagavo makis 2008-02-05 21:39
 
http://www.flickr.com/photos/_makis_/
chame
ezhiukas_ruke parašė:
O kodėl tas chamis pas tave atsidūrė jei nepaslaptis?


O buvo taip......

važiavome mes pro tokį rajoną Žirmūnai ir užsyukome į kažkokią zoo pardę, nes negaliu pro tokias praeiti ramiai...

Pamačiau ir isimylėjau. Net nesuprasdama kas čia toks. Šiaip ne taip mane iš tos pardės ištempė, bet kokį mėnesį ir ilgiau tuo chameleonu kliedėjau, tad gavo mane vežti atgal. Ten. Pas Jį (tiesa, paskui , sužinojau, kad ten buvo ji...).
Chameleonų nebebuvo. išpirko visokie aikštingi diletantaikaip ir aš. Palikau užstatą ir paskambino, kai atsirdo.

Kai pirkau, nieko nežinojo apie laikymo salygas, nieko neinformavo. Buvo keista, bet negalvojau, kad ans toks lepus, tai nesiparinau.. Sad

Pirmiausia pastebėjau, kad ko tai negeria iš dubenio, bet puola vandenį, kai jį pilu. Pasidariau išvadas... (esu visai nekvai;a mergiotė, ania? :naivSmile
Paskui,po truputuką, jį stebint atėjo supratimas apie jo poreikius. Kad ir šėrimas kiekvieną dieną... Man sakė, kad kas antrą, bet jei bnepašeri, tai Bėdulis pradeda sudživusius kopūstlapius kapoti . Pagailsta ir duodu. Vat taip.


Visuotinai smerkiu tą pardę už tai, kad manęs nesperspėjo apie laukiančius sunkumus, apie nudengintą chamio nugarytė, bei apie tai, kad jie po savaitės man neturės svirplių maitinimui chamio...
Božečki, reiktų, užtvarą ant tos pardės uždėti su perspėjimu : DILETANTAMS DRAUŽDŽIMA


Bet, kaip ten buvo, kaip nebuvi, aš jį dabar turiu, tebemyliu, ir visai nenoriu, kad numirtų. Tad, padėkite, prašau.
Nors, tiesą pasakius, nesuprantu kas jame lepaus. Jis man kuo puikiausiai auga, nu...:read:
 
chame
makis parašė:
- Ką daryti, kad jam nebūtų per karšta?

Čia geriausias klausimas... Sumažink šilumą gal? Grin Nu šiaip nusipirk termostatą ir pajunk prie jo šilumos šaltinį ir nustatyk temperatūrą kokia jiems reikalinga. Ir paprastesnis variantas, pagerint vėdinimasi, o šiaip nors termometras yra terariume? :read:

o jo. Jums tik juoktis, ania? Grinisap: nėr kada juoktis - reik gelbėt :conf:
Vienžo, nesuprantu kaip man tą šilumą reguliuoti: juk yra elementarna šildomoji lempa ir kilimas. Kai kaitina lempa, kilimo nenaudoju. Jį naudoju tik nakčiai arba kai išvažiuoju (ar reikia?). Kaip tą lempą sumažinti, jei ji nerweguliuojama?
Aišku, kad neturiu jokio termometro! Iš kur aš galėjau žinoti, kad jo reikia. I Labai smagu, šalia lūzerės pasijausti žinovu , ania :jeee: Jau geriau pasakytumk ,kokia tempa jam reikalinga dieną, o kokia naktį :aciu:
 
makis
Visuotinai smerkiu tą pardę už tai, kad manęs nesperspėjo apie laukiančius sunkumus, apie nudengintą chamio nugarytė, bei apie tai, kad jie po savaitės man neturės svirplių maitinimui chamio...
Božečki, reiktų, užtvarą ant tos pardės uždėti su perspėjimu : DILETANTAMS DRAUŽDŽIMA


Čia nepyk, bet biški pavarei :kvail: Nemanai kad pati turėtum pasidomėt kaip augint tą gyvūną kurio nori? Manau kad jei nevisi, tai dauguma perka gyvūną nors kiek žinodami apie jo laikymo salygas. :naiv: (čia aš apie egzotinius gyvūnus) Pvz. aš skaičiau apie vorus gal mėnesį ar dar daugiau apie vorų auginimą ir tada tik pirkau, nes man ir taip buvo aišku kad bus daugiau auginimo subtilybių nei kokio žiurkėno... Šiaip gal ir pardavėjas kaltas kad pardavė chameleoną visiškai žaliam... Aš pats ėmiau nežinodamas apie auginimą Kongo bronzinukus Smile Bet čia jau nelabai palyginami dalykai...

O dėl posto virš mano tai aš be žodžių Grinead:
Šiaip aišku tau reiktų info skubiai, bet pati kada nors buvai sugalvojus pasiieškoti info? :geek:
Ir dėja pritariu Richardo nuomonei apie tavo chamo lemį Sad
Redagavo makis 2008-02-05 22:14
 
http://www.flickr.com/photos/_makis_/
chame
makis parašė:
Visuotinai smerkiu tą pardę už tai, kad manęs nesperspėjo apie laukiančius sunkumus, apie nudengintą chamio nugarytė, bei apie tai, kad jie po savaitės man neturės svirplių maitinimui chamio...
Božečki, reiktų, užtvarą ant tos pardės uždėti su perspėjimu : DILETANTAMS DRAUŽDŽIMA


Čia nepyk, bet biški pavarei :kvail: Nemanai kad pati turėtum pasidomėt kaip augint tą gyvūną kurio nori? Manau kad jei nevisi, tai dauguma perka gyvūną nors kiek žinodami apie jo laikymo salygas. :naiv: (čia aš apie egzotinius gyvūnus) Pvz. aš skaičiau apie vorus gal mėnesį ar dar daugiau apie vorų auginimą ir tada tik pirkau, nes man ir taip buvo aišku kad bus daugiau auginimo subtilybių nei kokio žiurkėno... Šiaip gal ir pardavėjas kaltas kad pardavė chameleoną visiškai žaliam... Aš pats ėmiau nežinodamas apie auginimą Kongo bronzinukus Smile Bet čia jau nelabai palyginami dalykai...

O dėl posto virš mano tai aš be žodžių Grinead:
Šiaip aišku tau reiktų info skubiai, bet pati kada nors buvai sugalvojus pasiieškoti info? :geek:
Ir dėja pritariu Richardo nuomonei apie tavo chamo lemį Sad


nu, okay, mes galim stebėtis ir smerkti ir vaisaip rypuoti, bei kinkuoti galvomis. Nu, pakinkuokit, okay, tik padįkit, prašau. Atsakykit, jei nesunku, į klausimus man iškilusius. Taip man daug labiau (ir jam, tam, kuris gali mirti) padėsit, nei skaitydami moralus....
Vienžo, sąžiningai jums sakau: nežinojau, kad jis gali būti toks lepus. Tiesiog, elementarnai nežinojau. Net neįsivaizdavau. Ir man niekas net neužsiminė.
Dabar yra kaip yra, jis man labai patinka, noriu jam nekenkti ir auginti.
Padėsit?

Būtų gerai...



P.s. perskaičiau straipsnį, ačiū autorei - superinis, skanus :alus:
 
ezhiukas_ruke
Terros darbuotojai nesivargina labai aiškinti jei jų neklausi, nors šiaip bernai protingi. Lempos šilumai sumažinti yra pora variantų:
1. pakeisti lemputę į turinčią mažiau vatų (W), šis variantas netinka jei lemputė brangi, pvz keraminė, ašku nebent parduotuvė pakeistų.
2. galima nebrangiai įsigyti srovės reguliatorių, (seniau būdavo tokios raudonos dėžutės su sukiojamu burbulu, pasuki ir lemputė prigęsta), manau daug kas turintis nors kiek žinių apie elektrą tau tokį įmontuotų.
3. reiktų padidinti ventiliaciją (beabejo nevisada įmanoma), temperatūra savaime sumažėja.
www.audiopulsas.lt

0.0.1 Epicrates angulifer
0.0.1 Acrantophis dumerili
0.0.1 Elaphe Teaniura Friesei
0.1.0 Boa Constrictor
1.0.0 Melopsittacus undulatus
0.0.1 Pandinus imperator
0.0.X Tenebrio molitor
 
makis
Kaip matau aš čia labai įpatingai blogas ir labai moralizuojantis... Grinisap: Pažiūrėk straipsnį yra paminėtos rūšys kelios, paieškok visagalėj Googlėj nuotraukų ir gal rasi panašų į savo ir tada ieškok straipsnių su paminėta temperatūra ir nusipirk termometrą ir kaip nors parvėdink tą terą, kad tokia temperatūra būtų. Žinoma labai gerai būtų termostatas. O UV lempa yra pas tave? (tik nepradėk rėkt kad žinoma nėra ir iš kur galėjai žinot). Jei yra tai puiku, jei ne - įsigyk. Prašau nebepradėk vėl kad aš čia moralizuoju ir šiaip, nesu driežų augintojas tik rašiau iš įvairių skaitytų forumų ir straipsnių surinktos patirties, daugiau manau nebepadėsiu, nes niuansų chameleonų auginimo nežinau. Sekmės Wink
 
http://www.flickr.com/photos/_makis_/
chame
štataigi,mano chamas Jūsų teismui
chame prisegti paveiksliukai:
chameleonas1.jpg
 
AndriusN
chame parašė:
štataigi,mano chamas Jūsų teismui

Tyčiojies? :evil:

Foto reikia, o ne piešinio.
"Šalta!" (P. Coelho)
 
chame
tas pats, kitu rakursu
chame prisegti paveiksliukai:
chameleonas2.jpg
 
ezhiukas_ruke
ShockShockShockShock:trenk::trenk: ne nu ....
www.audiopulsas.lt

0.0.1 Epicrates angulifer
0.0.1 Acrantophis dumerili
0.0.1 Elaphe Teaniura Friesei
0.1.0 Boa Constrictor
1.0.0 Melopsittacus undulatus
0.0.1 Pandinus imperator
0.0.X Tenebrio molitor
 
Richardas
Paklausei,atsakiau kodėl sudėtinga.Noriu jam gero.tau taipat.Būtinai isigyk termometra kad ir akva.Pasistenk kad jis nebūtu arti lempos(nekeptu).Pačia lempa galim pakeisti i mažiau watu.Lai ėda kiek telpa.Parašyk kokio didžio terariumas,Kokio chamas....
Aš nepiktai aš draugiškai .richardas riškus 1968m. Aš geras kai miegu ir miegu kai geras
 
CarlIta
Em.. net nežinau, parašyk googlei šitą pavadinimą: Chamaeleo calyptratus, spustelk vaizdai ir gal tai bus taviškis?
 
ezhiukas_ruke
o gal toks? http://www.egzoti...to_id=2896

www.audiopulsas.lt

0.0.1 Epicrates angulifer
0.0.1 Acrantophis dumerili
0.0.1 Elaphe Teaniura Friesei
0.1.0 Boa Constrictor
1.0.0 Melopsittacus undulatus
0.0.1 Pandinus imperator
0.0.X Tenebrio molitor
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8290
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36246946 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma