2024m. April 26d. 00:00:45

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Naujas šeimos narys :))
Naujas šeimos narys...
2023/03/25 11:16

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 2

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 8,003
· Naujausias narys: Alvyda
 
 
Peržiūrėti temą
Egzotika.Info » Ektotermai » Vėžliai
 Spausdinti temą
vezliai vandens
shtulas
Loona parašė:
THe Giedrius parašė:
Taip yra.


Jei sėdi po lempa išsižiojęs, greičiausiai tiesiog reguliuoja kūno temperatūrą. Jei visada išsižiojęs kvėpuoja ir ryja orą tada gali būti ir įvairios infekcijos kvėpavimo takų.


Ką būtina žinoti apie vandens vėžlį
Kuo ypatingas vėžlių organizmas


Vėžlių, kaip ir visų šaltakraujų gyvūnų, kūno temperatūra priklauso nuo aplinkos ar vandens temperatūros. T.y. jie patys negali reguliuoti savo kūno temperatūros ir ji yra tokia, kaip ir supančios aplinkos. Žemesnėje aplinkos temperatūroje, visos jų organizmo funkcijos sulėtėja, jie sunaudoja mažiau pašarų ir vandens, negali pilnai suvirškinti ir įsisavinti gauto pašaro. Žemoje temperatūroje užmiega žiemos miegu. Vėžlio nepatariama migdyti žiemos miegu, nes tai kenkia jų sveikatai, gali nugaišti!
Jie neturi dantų, bet labai stipriais žandikauliais pašarą ar auką gali plėšyti dalimis.
Vėžlių regėjimas puikiai išvystytas. Jie mato netgi spalvas. Tačiau jie negirdi įprastų garsų, todėl nevarkite galvodami savo augintiniui vardą, nes jis į jį nereaguos.

SALTINIS: http://www.zoovet.lt/contents/cat,3299/sub,3329/lac,3434/Ropliai/ROPLIU-LIGOS/Vandens-vezliai.html
 
Loona
shtulas parašė:

Ką būtina žinoti apie vandens vėžlį
Kuo ypatingas vėžlių organizmas


Vėžlių, kaip ir visų šaltakraujų gyvūnų, kūno temperatūra priklauso nuo aplinkos ar vandens temperatūros. T.y. jie patys negali reguliuoti savo kūno temperatūros ir ji yra tokia, kaip ir supančios aplinkos. Žemesnėje aplinkos temperatūroje, visos jų organizmo funkcijos sulėtėja, jie sunaudoja mažiau pašarų ir vandens, negali pilnai suvirškinti ir įsisavinti gauto pašaro. Žemoje temperatūroje užmiega žiemos miegu. Vėžlio nepatariama migdyti žiemos miegu, nes tai kenkia jų sveikatai, gali nugaišti!
Jie neturi dantų, bet labai stipriais žandikauliais pašarą ar auką gali plėšyti dalimis.
Vėžlių regėjimas puikiai išvystytas. Jie mato netgi spalvas. Tačiau jie negirdi įprastų garsų, todėl nevarkite galvodami savo augintiniui vardą, nes jis į jį nereaguos.

SALTINIS: http://www.zoovet.lt/contents/cat,3299/sub,3329/lac,3434/Ropliai/ROPLIU-LIGOS/Vandens-vezliai.html


Šaunuolis, skaityt moki, dabar mokykis suprasti tą ką skaitai ir analizuoti.

Padėk tamsų akmenį po lempa ir palaikęs kelias valandas pamatuok jo paviršiaus temperatūrą. Po to pamatuok oro temperatūrą. Ji skirsis gana stipriai.

Taip ir vėžlys jis kadangi turi gana tamsų šarvą sugeria šilumą ir pasikaitinęs ant saulutės įkaista iki aukštesnės nei oras temperatūros. Tada jei jam darosi per karšta jis išsižioja tam kad oras vėsintų gerklę ir neperkaistų svarbūs organai, tame tarpe ir smegenys.

Filmukas su tą darančia agama:
http://www.youtub...ga6lN__djE
 
shtulas
Šaunuolė, kad paaiškinai išsamiau. Nes čia kiek pastebiu, tai visi abstrakčiai nusako esmę, o daugiau liepia eit skaityt straipsnius. O straipsniuose patys matom kas rašoma. Deja, ne visi turi gabumų skaityt angliškai, rusiškai ar dar bala žino kaip. Manau todėl šitas forumas ir susikūrė, kad padėt vieni kitiems. Aš tų straipsnių perskaitęs jau nežinau kiek, bet visur rašo skirtingai ir galų gale vistiek, žmogau, lieki nesupratęs, kol tokie žmonės, kaip Loona, paaiškina normaliai.
 
jerbun
Loona prasau patarti man. Noreciau savo naujiems augintiniams padaryti salele ir ant-i ta salele kad butu kaskoks tai substratas ka man reiktu rinktis ar koki smeli ar dar kanors?:aciu:
cornas
 
gnom
jerbun parašė:
Loona prasau patarti man. Noreciau savo naujiems augintiniams padaryti salele ir ant-i ta salele kad butu kaskoks tai substratas ka man reiktu rinktis ar koki smeli ar dar kanors?:aciu:


Nemanau, kad smėlis čia labai tinka. Dideli akmenys. Iš jų net salelę gali formuot. Jei gerai sudėsi - laikysis stabiliai ir vėžlys jų nenuvers. O dugnui bent jau aš naudoju ne tokius didelius akmenis.
 
parpelis
mano vėžliui 6,5 mėn, o jo šarvas 6,5 cm. ar ne per greit auga? gal perdaug maitinu? kiek visur rašyta buvo tai per metus turi pasiekt apie 7 cm. o čia dar pora savaičių ir bus 7 cm :svilp:
maitinu atskiram indely, ko nesuvalgo greit, išmetu. bet suvalgo beveik visada viską iš karto, atrodo kartais nedavalgęs būna. maitinu 2 kart į dieną. ryte 3 tabletes (paracetamolio dydžio) vėžliukų maisto. vakare kubelis šaldytos jaučio širdies ir žiupsnelis granulių
 
shtulas
Hm... Tai mano vėžliukai reiškia žaibiškai auga palyginus pagal tavo.
Šeriu 2 kartus per dieną, ryte džiovintų gamarusų, vakare kaip kas, dažniausiai šaldytos krevetės, gauna jaučio širdies, žuvies, pomidorų, morkų ir pnš. Duodu tiek, kiek suvalgo per 30-40 min. Vėžliukams beveik 3 mėn. ir vieno iš jų kiautas jau apie 7-8 cm.

BEJE, AR GALIMA VĖŽLIUKAMS DUOTI BALTIJOS JŪROS ŠPROTUS? Niekur nerandu info :/ Ačiū
 
parpelis
tai trijų mėnesių (pagal pardavėją) jis buvo pirktas, ir kiautas nesiekė 3 cm. aš dar tuos įskaičiuoju, nuo gimimo
 
grazuole
Gal kas zinot kodel pas patele prie uodegos kazkas lyg kiausinis.Vezlys yra geltonpilvis.Lauksiu atsakymo prasau padekit.:help::aciu:
 
Loona
grazuole parašė:
Gal kas zinot kodel pas patele prie uodegos kazkas lyg kiausinis.Vezlys yra geltonpilvis.Lauksiu atsakymo prasau padekit.:help::aciu:


Ekstrasensų čia nėra, įdėk nuotrauką.
 
grazuole
Kaip ja idetiFrown
 
parpelis
Kokio mažiausio aukščio akvariumas gali būt vandens vėžliui? kol kas galvoju apie 100-160 ltr.
40 cm aukštis gali būti per mažas? ar tokiam akvariumui reikėtų daryt dangtį kad neišliptų vėžlys būdamas ant salelės?
ir aplamai kokių išmatavimų vėžliui labiausiai patiktų? gilesnis ir trumpesnis ar atvirkščiai? beje, kokio storio stiklas turi būt?
dėkui.:geek:
 
shtulas
Manau daryt reikia tikrai aukštesnį nei 40 cm. Nepakenks. Pats planuoju savo dviems vėžliukams daryt akvariumą 1500x60x60, manau užteks, jei ne - didinsim. Kažkur buvau radęs info, kad vienam vandens vėžliui reikalingas minimum 450 litrų akvariumas, kiek čia tiesos pasakyt negaliu, bet nemanau, kad toks akvariumas vėžliukui nepatiktų. Aš asmeniškai darau pagal galimybes, jei galėčiau, tikrai daryčiau didesnį. Ir gerokai didesnį. Kas liečia stiklo storį, reikia skaičiuot pagal akvos tūrį. Saviškį darysiu iš 12 mm. storio stiklo, dugnas iš 15 mm. Čia viskas su mintim į ateitį jei sugalvosiu augint žuvytes ir pilt pilną akvą vandens.
 
parpelis
o kokio galingumo filtro reikėtų 100 litrų vandens kiekiui?
 
shtulas
Manyčiau kuo galingesnis, tuo geriau. Iš rastos informacijos internete galiu pasakyt, kad auginantiems vėžlius rekomenduojamas filtras turėtų būti 2-3 kartus galingesnis nei reikalingas tokio dydžio akvai. Tai 100 litrų akvai reikėtų 200-300 litrų akvariumui skirto filtro. Pas mane patį dabar akvoj vandens gal 50 litrų (pusė akvos), filtras stovi akvai iki 100 litrų, tai vandenį keičiu kas 5-6 dienas. Bet 100 litrų akva sakyčiau mažokas vėžliui :no: Nebus jam ten ką veikt, o dar vienam...
 
Gyvaciuke89
Sveiki,
vakar parsivezem du vezlius ir paleidom po namus...viskas buvo puiku,kol pamaciau,kad vienas susizeide kojyte,pagal nagus kruvina...Angrynnakti dezeje jis daug istepliojo krauju,tai istepiau kalio permaganato tirpalu-ar gerai padariau?ka reikia daryt,kad sugytu?Sad
Vezlys atrodo jauciasi gerai,ropoja po namus nenustodamas...:hap:siandien parves ir paruosiu akva,tai ar bus galima ji leisti i vandeni?ar neprades daugiau kraujuoti?Frown
Zaizdos nesimato,tai stipriai susizeides tikrai nera...
 
steu
man trūksta žodžių.. o tai jei parsivežtumei paukščių irgi be narvelio paleistum po namus.. o dar geriau "po namus" paleisti žiurkes, šeškus, mangustas... aj viską galima laikyti namuose.. ir iguanas ant pagalvėlių.. o dar vandens vėžliai.. jei kraujuos patepk jodu, o akvariumą siųlau iškarto nuo 200 litrų ir tai čia laikinai.. kol jie užaugs.. ir vėlgi apie kokius vėžlius eina kalba? vandens? gali būti nuo raudonausio mažiuko iki grifinio..

-
 
Gyvaciuke89
Turejau ir seska-lakste po namus palaidas-nes namus tam pritaikem...
Vezlius irgi paleidom,tik delto,kad sake,jog reikia jiems pasivaikscioti...o namie irgi jokiu pavoju jiems nera,net neisivaizduojam kur jis galejo ta koja susizeisti...akva 200l,kolkas manau bus gerai.
Atrodo raudonausiai,bet kas dovanojo,tai sake,kad patinai,nors poruojasi jie,tai tikrai nemanau...o ir del rusies neaisku ar tikrai raudonausiai...
Kojyte sugijo,manau per daug i depresija puoliau ir issigandau,kaliu kai patepiau,tai daugiau ir nebekraujavo.Ileidau i akva,tai nusiplove ir nic nieko nesimato,kad butu suzeista.Gal tik trupuciuka buvo pasipleses kokia panage...
Aj,dar del to poravimosi-patinas soka ta meiles soki,patele irgi kartais prisideda,dar jisai svilpauja islindes,lenda ikyriai prie tos pateles,bet kai patinas per daug ikyri,tai patele ji gainiojasi po visa akva ir bando ikasti-ar taip turi buti?
Sake,kad cia du patinai,bet pagal elgesi ir info intike,tai cia porele,beto nakti prigavau jau sexs pozoj...:nezin:
 
shtulas
Nuo kada vėžliai švilpauja?
Mano supratimu, vėžlys yra egzotinis gyvūnas, kuriam turi būti suteiktos kuo natūralesnės jo gyvenimo būdui sąlygos ir jis turi gyventi niekieno netrukdomas. Todėl mano logikoj nesimato logikos paleisti vėžlį vaikščiot po namus. Gamtoj juk jų niekas nelaiko ir niekas neišleidinėja "pasivaikščiot"... Siūlyčiau panelei pafilmuot ką ten tie vėžliai daro, nes vargu ar iš tokio žargono čia kas nors, ką nors konkrečiai supras.
 
parpelis
norėčiau patarimo apie filtrus vėžliui (dabar jam 7 mėn); (apie 100ltr vandens)
1) Fan3. kaina apie 100lt. skirtas 150-250 litrams
2) Atman cf600. 80lt naudotas, skirtas iki 150ltr.
3) Ar pirkti dar galingesnį išorinį filtrą, tarkim kaina apie 400lt.
parduotuvėse man aiškino kad su galingu išoriniu filtru vandenį keist reiktų vos pora kart į metus, o su Fan3 tarkim, kas 2 mėnesiai. nu šitom kalbom aš nuoširdžiai netikiu, ir tikiuosi kad jūs tiksliau paaiškinsit, kas kiek laiko reiktų keist vandenį tiek su vienu, tiek su kitu filtru. ar apsimoka mokėt daug daugiau pinigų?
p.s. galit pasiūlyt ir savo nuožiūra kas man geriau tiktų,
ačiū už dėmesį:thumb:
 
Peršokti į forumą:
 
 

Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2024-01-05 20:47
Kaip surasti savo įkeltas foto?

2023-10-17 02:27
Hey ho, Nenoriu post'o kurti. Gal kas agamiukus parduoda?

2023-10-16 16:55
Kitais metais egzotika.info bus pilnametė. Grin kiek pamenu, tai nuo 2006 metų gyvuoja. Wink

2023-09-17 12:57
Dėl to puslapis ir laikomas ir dar gyvas Smile

2023-09-13 13:49
Kaip gaila.. kiek čia informacijos pasisemta..

2023-09-02 17:51
Visos iniciatyvos palaikomos Smile

2023-08-06 15:41
Tai davai prikeliam! aš pats čia nebuvau kokius 15 metų xD

2023-07-22 16:51
Dabar pas daugumą namuose jau verda gyvenimai Grin

2023-07-12 22:30
Kazkada cia virė gyvenimas Smile

2023-07-10 12:14
Aš taip pat seniai buvau, krista, kad dar neištrynė Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 8299
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39611
 
 
  
  36254195 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma