Žaliasis medžių pitonas - Morelia viridis, angl: Green Tree Python
Tai gyvūnas tikrai ne pradedančiajam. Gana ramūs, bet labai lepūs ir daug priežiūros reikalaujantys pitonai. Didžiausias skirtumas nuo kitų pitonų yra tas, kad šis pitonas - medžių gyventojas, todėl auga, gyvena ir maitinasi užsislėpęs medžiuose tarp šakų. Tai nėra pigus pitonas, kiek domėjausi, tai šį pitoną pigiausiai siūlė (užsienio forumų lankytojai) už 150 dolerių - brangiausiai 1600 dolerių. Kodėl toks didelis kainų skirtumas ? Nežinau, padiskutuokit patys.
Šios rūšies pitonai dažniausiai aptinkami įvairiose salose Indonezijoje, Naujojoje Gvinėjoje, Šiaurinėje Australijos dalyje - užaugantys iki 130 cm. ilgio. Kol kas, joks porūšis šiam pitonui nėra pripažintas, nors ir turi tikrai į save panašių rūšių kaip Corallus caninus. Žalieji medžių pitonai dažniausiai gyvena ir veisiasi tropiniuose miškuose, kur oro temperatūra siekia ~30' C, pastovi drėgmė, lietus, rūkas. Tokias pačias sąlygas šiam pitonui reiktų sudaryti ir terariume.
Terariumas
Jums bus reikalingas tikrai nemažas vertikalus terariumas. Pitoną iki ~2 metų (kol sulaukia lytinės brandos) galima auginti ~130 aukščio 80 ilgio 80 pločio terariume, vėliau terariumą tikrai reikės keisti ar didinti, kadangi jūsų augintiniui bus per ankšta. Terariume turi būti palaikoma pastovi drėgmė: 70~80%, bet neturėtų viršyti 85% kadangi tokia drėgmė gali pakenkti pitono žvynams bei spalvai. Temperatūra dieną turi būti palaikoma apie 27 'C, naktį 24 'C. Šildyti galima ir kabeliu, ir kilimėliu, svarbiausia terariumo pagrindas turėtų šiltą ir šaltą zoną, todėl kilimėlis per visą terariumo dugną netiks :) Apšvietimas: būtina turėti terariume UVB lempą ir paprastą apšvietimo lempą kuri būtų įjungta ~12h per parą. Patartina įjungus apšvietimą terariume iškart nejungti UVB spektro lempos, ją įjunkite praėjus 1,5h nuo apšvietimo lempos įjungimo ir UVB išjunkite 2h prieš pilną apšvietimo išjungimą. Gruntas: kaip gruntą galite naudoti kokoso drožles, durpes, akmenėlius, pjuvenas ar higieninį kilimėlį. Terariume turi būti nemažas baseinėlis, kadangi pitonas tikrai nekartą į jį lys, dažniausiai nuo medžio nulips tik tam, kad atsigert ar išsimaudyt. Būtina sąlyga - lietus. Ryte ir vakare šis pitonas turi gauti lietaus dozę, galima gamintis ir užsiprogramuoti lietaus generatorių arba galima tiesiog nusipirkti senukuose purkštuvą ir purkšti porą kartų per dieną kambario temperatūros vandeniu. Galima terariume įstatyti ir garų generatorių kuris automatiškai palaikys drėgmę (lietus vis tiek būtinas). Taip pat reikalingos vertikalios šakos, nebūtinai iš medžio, tai gali būti plastmasė ar panašus pakaitalas. Augalų dėti nepatartina, kadangi pitonas mėgsta karstytis taip, kad augalai pas jus terariume ilgai nežaliuos. Būtina visą terariumą suskirstyti į zonas: vieną šiltesnę, kitą vėsesnę, drėgnesnę ir sausesnę, tai daroma tam, kad pitonas pats pasirinktų vietą kurioje jam bus patogiausia.
Maitinimas
Morelia viridis dar vadinamas tingiuoju medžiotoju. Kodėl? Kadangi susisukęs ant šakos jis nesiruošia nuo jos nulipti ir gaudyti grobio, jis lauks tol, kol grobis pats pas jį ateis. Dažnai šis pitonas kaip jauką naudoja savo uodegą imituodamas kirmėlę, taip jis pritraukia graužikus arčiau savęs, o tada nieko nelaukdamas puola. Šiaip šie pitonai minta nedideliais paukščiais, graužikais, driežais, buvo ir tokių atvejų kai pitonai gaudydavo žuvis ežero paviršiuje. Pitonas maistą pirma uždusina, tada ryja. Ryja maistą žemyn galva, todėl procesas gali užtrukti iki 2h, kai tik pietūs baigti, pitonas susisuks, susiras šiltą vietelę ir nieko netrukdomas virškins pagautą grobį. Jauniklius rekomenduojama šerti kas 5~8 dienas smulkesniais graužikais ar paukščiais, suaugusius pitonus kas 8~12 dienų - stambesniu grobiu.
Bus papildyta kai gausiu nusipirktą knygą iš Ebay :)
Augenijau, reikia daugiau saltiniu, nes internete daug informacijos...nevisa identiska, aisku tu to nezinojai, kaip tau bus 54, ir turesi, 3 vaikus ir dar pora anku, su zmona busi issikyres ir turesi jauna meiluze ir eisi pas laivo elgesio moteris, tai ir galesi aiskintis, ne ta patirtis vaikeli,sekmes.
Taigi visu saltiniu neparasysiu as Jums.
Nejaugi imsiu ir minesiu, klausiau dedes dariaus apie si zalti dar skaiciau enciklopedijoj pora eiluciu ir t.t nelogiska.. O del jaunos meiluzes uzskaitau
Nieks ir neprašo visų. O bent gerų keletos. Straipsnis kaip tokiai gyvatei labai silpnas. Netiksli info kai kur, galėjo būti parašyta apie: dauginimasi, spalvų įvairovę, per kiek laiko jauniklis įgauna galutinę spalvą, maitinimo ypatumus, dažniausias odos ligas ir t.t.. Inete apie šią gyvatę pakankamai informacijos, bet ji kartojasi, va tavo knygos įsigyjimas bus naudingas:thumb: Aš ir užsisakiau apie žaliuosius medžio gyventojus.
:conf: Straipsnis fainas, tik drysčiau pasiginčyti del baseino dugne. Pas mane jis pastatytas tik tam, kad jame yra rūko generatorius. Per visą tą laiką, kiek aš jį turiu, tai dar nemaciau nei karto jo lendant i vandeni. Kiek kalbejau su lenkais kas turi, jie taip pat to nematė. Nors ne vienam straipsnyje skaiciau, kad jie plaukioja.
Gyvatė plaukioja tada, kai jai būna per karštą arba kai per sausa - trūksta drėgmės. Ant dugno padėtas vandens telkinys kaip tik labai gerai tinka kai iš apačios šildoma, ypač po pitonu. Tuomet tik vandenį dažnai reikia keisti.
Argumentų manau užteks. Ir šiuo atveju rūkas nebūtinas ar nereikalingas, nes pastovia drėgme aprūpina indas su šiltu vandeniu + ryte ir vakare apipurškimas pačio pitono.