2022m. October 04d. 20:47:23

Navigacija
· Pradžia
· Straipsniai
· Galerija
· Forumas
· Komentarai
· Anekdotai
· Kontaktai
Naujokams
· Taisyklės
· DUK
· ŽODYNAS
· Paieška
Naudinga
· Konkursai, siurprizai
· Video
· Nuorodos
· Siųstis
· PARAMA
 
 

Naujausia foto
Lissachatina reticulata
Lissachatina reticulata
2022/06/14 10:43

 
 

Atsitiktinė foto

 
 

Prisijungę vartotojai
· Prisijungę svečiai: 1

· Prisijungę nariai: 0

· Iš viso narių: 7,976
· Naujausias narys: diegas
 
 
Straipsnių hierarchija
Straipsnių pradžia » Pitonai » Žaliasis medžių pitonas - Morelia viridis 
 
Žaliasis medžių pitonas - Morelia viridis
 

Žaliasis medžių pitonas - Morelia viridis, angl: Green Tree Python

Tai gyvūnas tikrai ne pradedančiajam. Gana ramūs, bet labai lepūs ir daug priežiūros reikalaujantys pitonai. Didžiausias skirtumas nuo kitų pitonų yra tas, kad šis pitonas - medžių gyventojas, todėl auga, gyvena ir maitinasi užsislėpęs medžiuose tarp šakų. Tai nėra pigus pitonas, kiek domėjausi, tai šį pitoną pigiausiai siūlė (užsienio forumų lankytojai) už 150 dolerių - brangiausiai 1600 dolerių. Kodėl toks didelis kainų skirtumas ? Nežinau, padiskutuokit patys.

Morelia viridis

Karalystė: Gyvūnai (Animalia)
Tipas: Chordiniai (Chordata)
Klasė: Ropliai (Reptilia)
Būrys: Žvynaropliai (Squamata)
Pobūris: Gyvatės (Serpentes)
Šeima: Pitoniniai (Pythonidae)
Gentis: Rombapitoniai (Morelia)
Rūšis: Žaliasis medžių pitonas (Morelia viridis)

Šios rūšies pitonai dažniausiai aptinkami įvairiose salose Indonezijoje, Naujojoje Gvinėjoje, Šiaurinėje Australijos dalyje - užaugantys iki 130 cm. ilgio. Kol kas, joks porūšis šiam pitonui nėra pripažintas, nors ir turi tikrai į save panašių rūšių kaip Corallus caninus. Žalieji medžių pitonai dažniausiai gyvena ir veisiasi tropiniuose miškuose, kur oro temperatūra siekia ~30' C, pastovi drėgmė, lietus, rūkas. Tokias pačias sąlygas šiam pitonui reiktų sudaryti ir terariume.

Terariumas

Jums bus reikalingas tikrai nemažas vertikalus terariumas. Pitoną iki ~2 metų (kol sulaukia lytinės brandos) galima auginti ~130 aukščio 80 ilgio 80 pločio terariume, vėliau terariumą tikrai reikės keisti ar didinti, kadangi jūsų augintiniui bus per ankšta. Terariume turi būti palaikoma pastovi drėgmė: 70~80%, bet neturėtų viršyti 85% kadangi tokia drėgmė gali pakenkti pitono žvynams bei spalvai. Temperatūra dieną turi būti palaikoma apie 27 'C, naktį 24 'C. Šildyti galima ir kabeliu, ir kilimėliu, svarbiausia terariumo pagrindas turėtų šiltą ir šaltą zoną, todėl kilimėlis per visą terariumo dugną netiks :) Apšvietimas: būtina turėti terariume UVB lempą ir paprastą apšvietimo lempą kuri būtų įjungta ~12h per parą. Patartina įjungus apšvietimą terariume iškart nejungti UVB spektro lempos, ją įjunkite praėjus 1,5h nuo apšvietimo lempos įjungimo ir UVB išjunkite 2h prieš pilną apšvietimo išjungimą. Gruntas: kaip gruntą galite naudoti kokoso drožles, durpes, akmenėlius, pjuvenas ar higieninį kilimėlį. Terariume turi būti nemažas baseinėlis, kadangi pitonas tikrai nekartą į jį lys, dažniausiai nuo medžio nulips tik tam, kad atsigert ar išsimaudyt. Būtina sąlyga - lietus. Ryte ir vakare šis pitonas turi gauti lietaus dozę, galima gamintis ir užsiprogramuoti lietaus generatorių arba galima tiesiog nusipirkti senukuose purkštuvą ir purkšti porą kartų per dieną kambario temperatūros vandeniu. Galima terariume įstatyti ir garų generatorių kuris automatiškai palaikys drėgmę (lietus vis tiek būtinas). Taip pat reikalingos vertikalios šakos, nebūtinai iš medžio, tai gali būti plastmasė ar panašus pakaitalas. Augalų dėti nepatartina, kadangi pitonas mėgsta karstytis taip, kad augalai pas jus terariume ilgai nežaliuos. Būtina visą terariumą suskirstyti į zonas: vieną šiltesnę, kitą vėsesnę, drėgnesnę ir sausesnę, tai daroma tam, kad pitonas pats pasirinktų vietą kurioje jam bus patogiausia.

Morelia viridis

Maitinimas

Morelia viridis dar vadinamas tingiuoju medžiotoju. Kodėl? Kadangi susisukęs ant šakos jis nesiruošia nuo jos nulipti ir gaudyti grobio, jis lauks tol, kol grobis pats pas jį ateis. Dažnai šis pitonas kaip jauką naudoja savo uodegą imituodamas kirmėlę, taip jis pritraukia graužikus arčiau savęs, o tada nieko nelaukdamas puola. Šiaip šie pitonai minta nedideliais paukščiais, graužikais, driežais, buvo ir tokių atvejų kai pitonai gaudydavo žuvis ežero paviršiuje. Pitonas maistą pirma uždusina, tada ryja. Ryja maistą žemyn galva, todėl procesas gali užtrukti iki 2h, kai tik pietūs baigti, pitonas susisuks, susiras šiltą vietelę ir nieko netrukdomas virškins pagautą grobį. Jauniklius rekomenduojama šerti kas 5~8 dienas smulkesniais graužikais ar paukščiais, suaugusius pitonus kas 8~12 dienų - stambesniu grobiu.

Bus papildyta kai gausiu nusipirktą knygą iš Ebay :)

Informacijos šaltiniai: Wikipedia ir Morelia.be.


Visos teisės saugomos

 
 
Komentarai
#1 | Ravenous · 2008 September 21 21:26:23
Drįsčiau pasiginčyti, kad neturi porūšių...
O čia kas?
Morelia viridis Aru
Morelia viridis Biak
Morelia viridis Sorong
Morelia viridis Wamena
Morelia viridis Jayapura

Lauksim papildymo apie dauginimąsi.
#2 | GiX · 2008 September 21 21:58:17
Kainų svyravimas priklauso nuo gyvatės būklės ir kilmės, t.y. iš gamtos "ištraukta" kainuoja taip pigiai, nes 90 procentų, kad neišgyvens. O "normalių" kainų svyravimas priklauso nuo veislyno ir atspalvio ir amžiaus.
UVB lempa nebūtina.
Sutinkamas kartais ir ant žemės medžiojant, o Corallus caninus išimtinai tik medžiuose. C.caninus skiriasi nuo pitono dar ir tuo, kad turi unikalius receptorius, kurių pagalbą "jaučia" radiacijos koncentraciją ore. Jei "caninusą" randa ant žemės, vadinasi jo būklė kritinė dėl pernelyg užteršto oro.
Morelia viridis dauginimasis gan keblus, patinas tūrėtų būti įkeltas pas patelę atėjus laikui (jei neklystų žiemos metu), poruojasi gan ilgai, dažnai patinėlis paliekamas visai nakčiai ar dviem dienom, kiaušinius reikia inkubuoti, kadangi labai jautrūs drėgmės ir temperatūros svyravimams, patelei judant nukrenta šiek tiek temperatūra. Jauniklių nepatartina akrtu auginti, nes pasitaiko kanibalizmo atvejų, ir pačioje gamtoje tai nėra retas reiškinys. Jaunikliai labai kaprizingi, dažnai tenka maitinti dirbtiniu būdu. Siūlyti varlytes, peliu jauniklius jei nevalgo - žiurkėniukus ir panš..
Jei straipsniai rašomi pasikliaujant ne savo patirtimi, geriau remtis ir paskaityti daug daugiau šaltinių.
#3 | polllas · 2008 September 21 22:26:02
geras straipsin ir nuostabus gyvunas!!!:thumb:
#4 | GiX · 2008 September 21 22:26:58
beje, jis kaip ir žaliasis smauglys dėl savo charakterio turi "gavęs" pravardę - vilkolakis.
#5 | AndriusN · 2008 September 21 22:36:02
Na straipnis tai toks vidutiniškas. Vis gi norint parašyt gerą straipsnį, tai derėtų tas gyvūnas ir turėt. Tada būtų įdealu. Neturint gyvūno reikia remtis žymiai daugiau šaltinių. Be to, čia lyg ir labiau mokslinis straipsnis, todėl nelabai kaip atrodo toks pasiūlymas pirkt purkštuvą senukuose. :shy:
Na o GiX, tai prajuokino, net nenorėdamas komentare parašė vos ne antrą straipsnį. Grin
#6 | polllas · 2008 September 21 22:52:11
Grin
#7 | guitar · 2008 September 21 22:57:48
Ravenous: dėl porūšių skaičiau daug, kaip supratau oficialiai jie nėra pripažinti, bet čia netiksli informacija... Smile

GiX ačiū už papildymą ir komentarą dėl kainųSmile

Andreli su tavimi nesutinku "reikia turėti gyvūną", kad parašytum gerą straipsnį, gyvūnas individuali asmenybė kuo daugiau informacijos skaitysi - tuo plačiau apie gyvūnų rušį galėsi aprašyti ir tuo daugiau (bendros) informacijos žinosi. Nevisada gyvūnas elgiesi kaip knygoj parašyta, todėl jei turėsi visą veislyną su 200 vienetų tada jo - gali drąsiai ir mokslinį straipsnį į enciklopediją dėti, o kai turi vieną, su savo kaprizais, tada tikrai negali plačiai aprašyti visos rūšies - nebent savo individą Smile

pollas, ačiū :conf:

vienaip ar kitaip gyvačiukė greit atvažiuos pas mane todėl ir rinkau visą informaciją Smile :read:
#8 | guitar · 2008 September 21 23:17:33
ir dėl kanibalizmo - jis labai retas tarp šių pitonų.
#9 | Donciux · 2008 September 22 11:27:40
Gražus gyvūnas ir geras straipsnis, tik dar apie dauginimasi trūksta. :geras:
#10 | papilio · 2008 September 22 16:42:06
Andrelis, raso kad norint gero straipsnio reikia tureti ta gyvuna, nebutinai ir tai turi isimciu, ne viena atveji zinau, kaiop mazameciai turtingu tevu vaikai gauna tokius brangius gyvunus, kad as net nesvajoju apie juos ir jie po kiek laiko sekmingai uzsilenkia. Rasant straipsni butina, kad butu geros kalbos zinios is kurios bus verciamas straipsnis ir pats straipsnis butu neiskur bet kur, o is rimtesniu saitu, kad nors galetum is is triju kokiu straipsniu atrinkt geriausias vietas, taui tiek. O turejimas to gyvio savaime supantama butu ne prosali. Arba reikia pamineti, kaip buvo rasomas straipsnis, verstas(tai is kur), pacio rasytas patirties ar tai buvo miksas.
 
 
Rašyti komentarą
Turite prisijungti, norėdami parašyti komentarą.  
 
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungtiarba užsiregistruoti, jeigu norite balsuoti.

Nuostabu! Nuostabu! 60% [3 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 0% [Nėra balsų]
Gerai Gerai 20% [1 Balsas]
Patenkinamai Patenkinamai 20% [1 Balsas]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
 
 

Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
 
 

Shoutbox
You must login to post a message.

2022-08-29 14:02
Ieškau skorpionų nusipirkt. Gal kas turit "lyšnų"? Wink

2022-07-19 19:55
Nieko negavau. Grin

2022-07-03 03:05
Tavo deka, parašiau daugumai augintoju. Dabar turėtu kristi temperatūra, kai visi išjungs Grin

2022-07-01 09:38
Chebra, pas kažką paliktas šildymo kabelis įjungtas - iskjunkite, į lauką neįmanoma išeiti - per karšta.

2022-06-28 13:38
Kai išjungi visus kilimelius, ir kitą šildymą jauti kaip pinigai tauposi Grin

2022-06-28 13:38
· Nektyvuotų narių: 10 Einu tikrinti kas tokie Grin

2022-06-26 23:22
Nekaršta jums? Man tai taip šiltoka. Grin

2022-06-26 23:20
Tinka patarlė: Nespręsk apie knygą iš jos viršelio. Grin

2022-06-15 15:23
Jau tuos aktyvavau ir dar dabar du nauji. Tai sakyčiau nėra miręs tik taip atrodo Grin

2022-06-14 10:47
Stakta, rašo, jog dar du neaktyvuoti yra Grin

 
 

Draugai, kolegos

Tarantulas.ru

Šinšilų ola

Egzotinių gyvūnų parduotuvė

D. Liekio gamtos tyrimai ir stebėjimai

Norit draugauti?
 
 

Naujausios nuorodos
Egzotiniu gyvūnų parduotuvė GERIAU...
  Geriausia specializuota elektorinė egzotinių ...

Trixie
  Produktai Jūsų augintiniams

Spidersonline.pl
  Elektroninė voragyvių parduotuvė. Į užklau...

Lampropertis šeimos gyvatės
  Lampropertis šeimos gyvatės

Cichlasoma.lt
  Puslapis apie ciklidus ir akvariumus

 
 
Jau yra:
Narių: 7976
Naujienų: 703
Straipsnių: 190
Nuotraukų: 7794
Video: 83
Failų: 25
Anekdotų: 232
Pranešimų: 39622
 
 
  
  33954855 aplankė mus
Draugai: Baidarių nuoma